Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Hybrydy pojazdami ekologicznymi

Obecnie temat dotyczący ekologii jest poruszany na każdej płaszczyźnie i możemy to też zauważyć na przykładzie rozwiązań w motoryzacji. Wielu producentów zaczyna projektować, a nawet już wdrażać do produkcji pojazdy ekologiczne. Tu warto poruszyć sprawę hybryd. Samochody te nie są jeszcze szczególnie popularne, ale nie brak głosów mówiących o tym, że to właśnie do hybryd należy przyszłość, jeżeli traktujemy o motoryzacji.

 

Zalety i wady aut hybrydowych

 

Auta te mają zarówno swe zalety, jak i wady. Czym jest taka hybryda? To nic innego, jak pojazd zasilany na dwa sposoby, a mówimy tu o dwóch różnych silnikach, gdzie jeden jest silnikiem spalinowym, a drugi elektrycznym. Wówczas kiedy zapalamy samochód pracuje ten elektryczny mechanizm, a już w trakcie jazdy „pałeczkę przejmuje” silnik benzynowy. Największe zużycie paliwa występuje właśnie przy odpalaniu samochodu i emisja zanieczyszczeń jest wówczas bardzo wysoka. W przypadku silnika elektrycznego problem ten znika. Jeżeli chodzi o hybrydy, to tutaj zarówno zużycie paliwa, jak i wspomniane zanieczyszczenia są znacznie zminimalizowane. Jest to po prostu auto ekologiczne. Zmniejszają się też koszty dotyczące zakupu benzyny, a poza tym są to bardzo ciche pojazdy.

Żeby jednak nie było tak „różowo” należy wspomnieć o tym, że hybrydy należą na razie do aut bardzo drogich. Ponadto trzeba w nich co jakiś czas wymieniać akumulatory, albo też je często ładować. Hybrydy charakteryzują się też mniejszą mocą, od tradycyjnych samochodów.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Hybrydy

Samochody hybrydowe

ffff

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *