Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Bez wątpienia najlepszym autem na drodze może być tylko taki pojazd, który nie zatruwa środowiska, albo też proces ów jest znikomy. Dlatego też powstają auta hybrydowe. Żeby nie było niedomówień warto używać obu wyrażeń, gdyż samo słowo hybryda ma wiele znaczeń.

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań należy przyjrzeć się firmom, które to już produkują, lub będą produkować pojazdy z napędem hybrydowym.

Samochodem takim ma się okazać Volvo. Plany są już daleko posunięte i nie są to jedynie pogłoski. Mowa tutaj o kilku modelach, co jeszcze bardziej udowadnia, że koncernowi zależy na przedsięwzięciu. Obecnie firma już może się pochwalić modelami S60, V60 i XC90. Jednakże producenci nie spoczywają na laurach i już w przyszłym 2016 roku mają ujrzeć światło dzienne kolejne modele hybryd Volvo.

Temat można by uznać za zamknięty, gdyby nie fakt, że firma ma w zamyśle nowe rozwiązanie dotyczące ulokowania baterii odpowiedzialnej za napęd elektryczny. Ta znajdzie swoje miejsce w tunelu środkowym płyty podwoziowej. Dzięki temu więcej miejsca będzie w bagażniku, a ponadto jest to gwarancja korzystnego rozkładu mas. Jest to rozwiązanie, które zaczyna być brane pod uwagę z racji sporych rozmiarów baterii w autach hybrydowych.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Hybrydy

Samochody hybrydowe

Hybrydy

Wady i zalety aut hybrydowych o silniku jednolitrowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *