Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
ArtykułyHybrydy

Suzuki Vitara Hybrid – świetna cena, atrakcyjny design i legendarna niezawodność

Na rynku SUV-ów panuje ogromna konkurencja. Kolejni producenci chcą zaistnieć w tym segmencie, jednak kierowcy najwyraźniej mają już swoich faworytów. Do tej grupy zaliczymy Suzuki Vitarę, czyli jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów na polskim rynku. Hitem aktualnej oferty japońskiego producenta jest Suzuki Vitara Hybrid, dostępna w dwóch wariantach napędu. Poznaj mocne strony tego modelu.

Suzuki Vitara z technologią mild hybrid

Mild hybrid to doskonale znana technologia napędu, którą japoński producent stosuje od lat w wielu swoich modelach. Polega ona na tym, że silnik benzynowy – w przypadku Vitary 1.4 BOOSTERJET – jest wspierany przez generator elektryczny ISG dodatkową mocą oraz momentem obrotowym.

Takie rozwiązanie nie tylko wyraźnie poprawia dynamikę samochodu podczas ruszania i przyspieszania, ale również przyczynia się do zredukowania emisji spalin oraz obniżenia zużycia paliwa. Dodajmy, że układ jest całkowicie bezobsługowy i niezawodny.

Suzuki Vitara Strong Hybrid

Jeśli przeglądasz ofertę japońskiego producenta w poszukiwaniu elektrycznej Suzuki Vitara, to póki co taki wariant nie jest dostępny. Na szczęście Suzuki wprowadziło na polski rynek bardzo wyczekiwaną wersję napędu Strong Hybrid.

Mamy tutaj do czynienia z klasyczną hybrydą, gdzie silnik benzynowy 1.5 współpracuje z jednostką elektryczną. Co ważne, w układzie zastosowano duży akumulator litowo-jonowy o pojemności 840 Wh i napięciu 140V, który pozwala zgromadzić takie ilości energii, aby było możliwe przemieszczanie się Vitarą tylko w trybie elektrycznym.

Dobry wybór dla rodziny

Suzuki Vitara Hybrid lub Strong Hybrid to samochód, który śmiało może pełnić funkcję auta rodzinnego. Decyduje o tym nie tylko spora ilość miejsca w środku (z tyłu spokojnie zmieszczą się dwa pełnowymiarowe foteliki dziecięce), ale również duży bagażnik.

Kufer Vitary ma pojemność 375 litrów, co powinno w zupełności wystarczyć na co dzień, a także podczas wyjazdu na weekend za miasto. Na dłuższe wakacje przydadzą się relingi dachowe umożliwiające bezpieczne zamontowanie boksu.

Bogate wyposażenie

Suzuki Vitara jest jednym z najkorzystniej wycenionych samochodów w swojej klasie – zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoką jakość wykonania, legendarną niezawodność, funkcjonalność oraz bogate wyposażenie.

Szczególnie dobrym wyborem będzie zakup Vitary w wersji wyposażenia Premium lub Elegance, gdzie mamy już możliwość doposażenia samochodu o takie elementy, jak napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów, skórzana tapicerka, panoramiczny dach dwuczęściowy czy system kluczyka elektronicznego.

Atrakcyjne ceny Suzuki Vitary Hybrid

Cena Suzuki Vitara w podstawowej wersji, z napędem 2WD i manualną skrzynią biegów zaczyna się od 86 500 zł. O indywidualną ofertę poproś doradcę autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki (https://mmcars.suzuki.pl/auto), posiadającego salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie. Zapytaj również o aktualne promocje na Suzuki Vitara Hybrid.

Więcej o Suzuki Vitara Hybrid przeczytasz na stronie internetowej https://www.mmcars.pl.

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Wtryski Diesla – zadbaj o ich doskonal kondycję z preparatem TEC 2000

Artykuły

Na czym polega regeneracja filtra cząstek stałych?

ArtykułyMotoryzacja

Nowoczesne SUVy za rozsądne ceny

Artykuły

Wynajmij auto od sąsiada. Platforma HoppyGo łączy kierowców z właścicielami samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *