Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Na czym polega system monitoringu GPS?

smart phone navigation - mobile gps 3d illustrationGlobalny system nawigacji satelitarnej, znany powszechnie jako GPS, zrewolucjonizował pilotowanie pojazdów oraz metodę świadomego poruszania się po nieznanym terenie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat urządzenia z wbudowanym odbiornikiem GPS stały się o wiele bardziej dostępne, a użycie nawigacji satelitarnej zyskało o wiele więcej możliwych zastosowań. Jednym z nich jest monitoring GPS, który stanowi popularne rozwiązanie szczególnie wśród właścicieli mniejszych lub większych firm transportowych.

Jakie możliwości daje system monitoringu pojazdów?

Monitoring satelitarny pozwala kontrolować flotę nawet kilkunastu pojazdów za pośrednictwem komputera lub innego urządzenia obsługującego dostarczone oprogramowanie. System umożliwia sprawdzenie dokładnego położenia samochodu – nawet jeśli jest on oddalony o kilkaset kilometrów od urządzenia kontrolującego technologię.

Monitoring GPS zamontowany w samochodach w pierwszej kolejności zabezpiecza samochód przez ewentualną kradzieżą. Oprogramowanie pokazuje położenie samochodu nie tylko podczas jazdy, ale również w czasie postoju. Drugim zastosowaniem monitoringu samochodów jest możliwość kontrolowania pracy kierowców – właściciel firmy może sprawdzić, gdzie dany pracownik się znajduje oraz w jakim stopniu pokonywanie trasy jest efektywne. Poza tym lokalizacja pojazdów pozwala sprawdzić obecny stan paliwa oraz wybrane parametry pojazdu. Zamontowany monitoring GPS umożliwia nawet kontrolowanie prędkości poruszania się pojazdu, dzięki czemu można mieć pewność, czy kierowca nie łamie przepisów na danym odcinku trasy. Odpowiednio dobrane oprogramowanie pozwala tworzyć raporty danych z konkretnej podróży pojazdu, archiwizować je oraz w razie potrzeby porównywać ze sobą.

Co poza tym umożliwia system monitoringu GPS?

System monitoringu satelitarnego może posłużyć nie tylko do kontroli pojazdu. Istnieją urządzenia, za pomocą których możliwe jest sprawdzanie miejsca przebywania danej osoby. Nie chodzi tu bynajmniej o śledzenie kogoś, ale możliwość dodatkowej opieki nad osobami starszymi lub dziećmi, które rozpoczynają samodzielne wędrówki do szkoły. Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że ich bliscy znajdują się w bezpiecznym i odpowiednim miejscu.

Powiązane artykuły
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *