Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

W przypadku hybryd mówimy o współdziałaniu dwóch odrębnych elementów, często też dostępnych i pracujących osobno. Jest to zawsze element postępu, czegoś co jest tworzone dla różnych korzyści. Tak też jest kiedy za hybrydę uznajemy samochód. Jakie zatem elementy są tymi odrębnymi w tego typu pojeździe?

 

Chodzi tutaj o dwa systemy silnikowe, a zatem benzynowy i elektryczny. W zależności od etapu jazdy pracuje jeden lub drugi. Po co stosuje się takie rozwiązanie? Otóż w przypadku kiedy wprawiamy samochód w ruch przy wykorzystaniu silnika benzynowego, możemy zarejestrować znaczne zużycie paliwa, a co za tym idzie i wzmożoną emisję CO2 do atmosfery. Dlatego też lepszym okazuje się tu być silnik elektryczny, który ani nie powoduje zanieczyszczeń, ani też nie spala benzyny. Po ruszeniu można się przełączyć na zwykły silnik, bo wówczas spalenie nie jest tak duże, jak w momencie rozruchu.

 

Silnik elektryczny jest elementem, który znacznie wpływa na ekologiczny i ekonomiczny aspekt odnoszący się do auta. Ponadto pracuje znacznie ciszej. Nasuwa się zatem pytanie, czemu nie jeździć wyłącznie samochodami wyposażonymi w elektryczny napęd? Silnik taki skłonny jest pracować tylko czasowo, dopóki się nie rozładuje, gdy w przypadku silnika spalinowego praca trwa dłużej. Dlatego też właśnie połączenie obu rozwiązań okazuje się najbardziej korzystne.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Hybrydy

Samochody hybrydowe

Hybrydy

Wady i zalety aut hybrydowych o silniku jednolitrowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *