Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Na czym polega awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodu może wydawać się usługą, która w ogóle nas nie interesuje – do czasu, gdy napotkamy poważny problem z dostaniem się do wnętrza pojazdu. Przyczyn tak naprawdę może być wiele i może przytrafić się to każdemu z nas. Nie zawsze wiążą się z zatrzaśnięciem kluczyków w aucie albo z ich pechowym zgubieniem. Na szczęście na zablokowane drzwi samochodowe jest jedna rada – pomoc ślusarza z dobrego Pogotowia zamkowego.

Gdy nie możesz otworzyć drzwi w samochodzie…

…A czas i plany ponaglają – pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą. Kiedy zatrzaśniesz klucze w samochodzie, zgubisz je po drodze do auta albo z jakiegoś powodu zamek samochodowy ulegnie uszkodzeniu, sprawa staje się na tyle poważna, że najlepiej wezwać doświadczonego ślusarza, by udzielił fachowej pomocy. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście użycie kluczyków zapasowych, ale jeśli ich nie mamy przy sobie – telefon do Pogotowia zamkowego będzie prawdziwym wybawieniem.

Pogotowie zamkowe z usługą awaryjnego otwierania samochodu

Awaryjne otwieranie samochodów to dziedzina, w której ślusarze z Pogotowia zamkowego mają bardzo duże doświadczenie (problemy z zamkiem samochodowym przydarzają się częściej, niż nam się wydaje). Dobry specjalista będzie posiadał wiedzę i narzędzia, które umożliwią mu otwarcie każdego zablokowanego zamka – zarówno w nowoczesnych pojazdach, jak i w starszych modelach aut. Co więcej profesjonalny ślusarz zrobi to w ten sposób, by nie uszkodzić delikatnej karoserii ani innych części. Na czym dokładnie polega awaryjne otwieranie samochodu?

Sposoby awaryjnego otwarcia drzwi w samochodzie

Pierwsza metoda poradzenia sobie z zablokowanym zamkiem polega na użyciu zaawansowanych narzędzi ślusarskich. Sprawdza się wtedy, gdy kluczyki zgubiły się lub zniszczyły, albo znajdują się zatrzaśnięte wewnątrz auta. Posiadając odpowiednią wiedzę, przy zachowaniu ostrożności dobry ślusarz może otworzyć praktycznie każde drzwi samochodowe. Co ważne, ten sposób nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia uszczelek czy karoserii samochodu, ani też samego zamka.

Druga metoda znajduje zastosowanie, gdy klucze są zatrzaśnięte w aucie. Ślusarze używają wówczas przyssawki do odgięcia okna i stworzenia otworu, w który wkładana jest poduszka hydrauliczna. Powiększona dzięki niej szczelina umożliwia manewrowanie haczykiem, by sięgnąć po klamkę od wewnątrz lub wyciągnąć kluczyki.Takim sposobem awaryjnego otwierania auta – ze względu na duże ryzyko uszkodzenia uszczelek lub zarysowania karoserii – powinien zająć się wyłącznie doświadczony ślusarz.

Powiązane artykuły
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *