Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Od drewnianych po blaszane, jaki garaż wybrać

Jakie garaże są najtańsze?

Od drewnianych po blaszane, jaki garaż wybraćNajtańszym wyborem z pewnością będzie garaż blaszany. Ten typ garażu nie dość, że jest tani, to i łatwy do postawienia. Za swoją niską cenę zapewnia ochronę samochodu przed warunkami atmosferycznymi i ewentualną kradzieżą. Należy go dodatkowo ocieplić, jeśli zależy nam na tym, by dobrze izolował temperaturę zimą. Prócz garażu blaszanego, tanim wyborem jest także wiata.

Szukam najbardziej ekologicznego rozwiązania

Odpowiedzią na tę potrzebę będzie garaż drewniany. Garaż drewniany jest rozwiązaniem ekologicznym i długowiecznym. Wystarczy, że drewno będziemy systematycznie impregnować, by na jak najdłużej zachowało swoją trwałość. Do tego impregnowanie chroni drewno przed jego największym wrogiem, czyli kornikiem. Zaletami takiego garażu jest zatem: długowieczność i trwałość. Prócz tego garaże drewniane są łatwe w montażu. Idealnie komponują się z przyrodą i w przeciwieństwie do garaży murowanych, czy blaszanych, są prawdziwą ozdobą naszego podwórka. Drewno pięknie się starzeje i choć zmienia swój wygląd, wciąż czaruje estetyką nawet po wielu latach. Do wyboru mamy różne rodzaje i kolory, w zależności od tego jaki rodzaj drewna wybierzemy: http://ogrodolandia.pl/garaz-drewniany-small. Jasne barwy sprawdzą się przy małej powierzchni podwórka, a te ciemniejsze będą dobrze komponowały się z nowoczesnym projektem domu. Garaż drewniany to dobry wybór dla osób, dla których istotne jest życie w zgodzie z naturą i w poszanowaniu dla niej.

Potrzebuje rozwiązania na dekady

Gdy zależy nam głównie na trwałości i długowieczności to idealnym wyborem będzie garaż murowany. Jest on niezwykle trwały i o stabilnej konstrukcji. Nie straszne są mu ulewy, wichury i załamania pogody. Idealnie utrzymuje ciepło nawet w najchłodniejsze zimowe dni. Niestety jest on najdroższym z wymienionych opcji. Nawet najmniejszy garaż murowany może kosztować kilkanaście tysięcy złotych, jednak jest on najtrwalszy, więc jest to w dłuższym wymiarze czasowym rozwiązanie ekonomiczne. Jeśli myślicie przyszłościowo to z pewnością warto zastanowić się nad tym typem garażu.

Dlaczego warto garażować samochód?

Garażowanie samochodu wydłuża jego życie. To istotny element dbania o pojazd. Garaż zapewnia odizolowanie Od drewnianych po blaszane, jaki garaż wybrać 2samochodu od działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak ulewy, burze czy wichury. Dzięki takiej ochronie samochód jest mniej podatny na korozje. Do tego często duże szkody wyrządzają nam zwierzęta. Odchody ptaków na karoserii nie dość, że są nieestetyczne, to często prowadzą do wżeru, którego bardzo ciężko się pozbyć. Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w garażu dobrze wpływa na kulturę pracy silnika. Im niższa temperatura, tym dla niego gorzej, szczególnie przy odpalaniu. Warto zatem zadbać o to, by nasz garaż był odpowiednio ocieplony. Zimą garażowanie samochodu jest wręcz zalecane. Mrozy, wichury to warunki, które nie wpływają pozytywnie na nasz samochód. Dzięki garażowaniu można zapomnieć o takich problemach jak usilna próba odpalenia samochodu przy minusowych temperaturach. W momencie opadów atmosferycznych uświadamiamy sobie kolejną zaletę garażowania, czyli brak konieczności odśnieżania samochodu. Ileż to razy przeklinaliśmy zimowe poranki, gdy przyszło nam wstać pół godziny wcześniej, by skrobać szyby w naszym aucie? Teraz zapomnimy o takich atrakcjach! Garaż jest także idealną ochroną, gdy boimy się kradzieży samochodu. Ostatnio przez Polskę przetoczyła się fala podpaleń- garażowanie samochodu pozwoli nam utrudnić życie złodziejom, jak i odizolować samochód od wandali. Zyskamy dzięki temu spokój ducha i spokojny sen, bez zrywania się w nocy na każdy podejrzany dźwięk.

BHP w garażu

Na koniec przedstawiany kilka żelaznych zasad, których trzeba się trzymać, przy korzystaniu z garażu. Po pierwsze garaż należy regularnie i porządnie wietrzyć. Unoszące się w powietrzu spaliny to dla nas choroba. Świeże i czyste powietrze zapobiega także wilgoci w pomieszczeniu, która to niekorzystnie wpływa na stan naszego samochodu. Prócz wietrzenia, należy w garażu zadbać o porządek oraz o odpowiednią temperaturę.

Duży wybór garaży: http://ogrodolandia.pl/garaze sprawia, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i zdecydować, które rozwiązanie je spełnia. Potrzebujemy czegoś na lata – wybierzmy garaż murowany, zależy nam na środowisku- idealny będzie garaż drewniany, nie mamy za dużo pieniędzy – garaż blaszany to dobre rozwiązanie.

Powiązane artykuły
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *