Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Ford Focus z jednolitrowym silnikiem benzynowym

Obecnie możemy się już spotkać z samochodem, nazywanym hybrydą, ale aut tego typu jeździ po naszych drogach niewiele. Tak naprawdę jest to auto przyszłości, gdyż z racji ceny nie każdy może sobie na nie pozwolić, ale wraz ze wzrostem popularności pojazd ten na pewno będzie taniał. Hybrydy to auta, w których zużycie paliwa jest znacznie mniejsze niż w przypadku innych samochodów, a i zanieczyszczenie powietrza jest tu o wiele niższe.

 

Ekologiczna i ekonomiczna jednostka EcoBoost

 

Zatem możemy mówić, że hybryda jest autem zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Jednak nie potrzebujemy jeszcze hybrydy, by zaoszczędzić i dodatkowo przyczynić się do niskiej emisji CO2. Już jakiś czas temu powstały jednolitrowe silniki benzynowe. Tutaj poznajemy jednostkę EcoBoost. Rozwiązanie to zostało zastosowane w niektórych samochodach Forda. Najpopularniejszym jest tu Ford Focus, ale wspomniany litrowy EcoBoost to silnik wykorzystywany również w innych modelach Forda, by wspomnieć choćby o Fordzie C-MAX i Fordzie B-MAX.

W przypadku pojazdów oszczędnych odnośnie zużycia paliwa i do tego ekologicznych mówimy o tak zwanym znaku technologii ECOnetic. I właśnie tą technologią wykorzystuje Ford. Ponadto warto wspomnieć też o tym, że w przypadku Forda pomimo wspomnianych zalet jest to pojazd charakteryzujący się wysoką mocą. W przypadku hybryd już tak nie jest.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Hybrydy

Samochody hybrydowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *