Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Temat dotyczący ochrony środowiska poruszany jest coraz częściej i dotyczy bardzo wielu dziedzin. Niestety ekologia jest bardzo kosztowna i możemy to zaobserwować na wielu przykładach. Niekiedy człowiek przejawia szczere chęci, do pomocy, przestrzegania praw, ale wyraźnie brakuje mu pieniędzy.

 

Silniki pracujące w hybrydach

 

Jednym z przykładów walki ze zgubnymi skutkami ludzkich działań jest stworzenie aut ekologicznych, a zarazem ekonomicznych. Pojazdami takimi są hybrydy. Wyposażono je w dwa różne silniki, a mianowicie spalinowy i elektryczny. Okazuje się bowiem, że przy odpalaniu samochodu z wykorzystaniem silnika benzynowego następuje zarówno największe zanieczyszczenie powietrza, jak również duże zużycie paliwa. Jest to zatem i nie ekologiczne i nieekonomiczne. Rozwiązaniem okazał się silnik elektryczny wykorzystywany właśnie w trakcie zapalania samochodu. Kiedy ten już ruszy, auto przechodzi na silnik spalinowy. Wykorzystywanie tych obu silników to duża zaleta, tym bardziej, że w trakcie jazdy można przejść na pracę silnika elektrycznego, a wówczas auto pracuje bardzo cicho.

Niestety hybryda to pojazd posiadający też wady. Po pierwsze wspomniana na wstępie cena. Samochód ten tak naprawdę należy do tak zwanych „dóbr luksusowych” i zwykłego człowieka na takie auto nie będzie stać. Kolejną wadą okazuje się być ubytek przestrzeni użytkowej naszego auta. Mamy tu też duże zużycie akumulatorów oraz słabsze osiągi.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

Hybrydy

Samochody hybrydowe

Hybrydy

Wady i zalety aut hybrydowych o silniku jednolitrowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *