Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Problem zanieczyszczeń powodowanych przez samochody

Obecnie wiele mówi się o ekologii. Jeżeli chodzi o zanieczyszczanie powietrza to jest to problem, którego skutki już od pewnego czasu odczuwamy. Na pewno jedną z przyczyn jest emisja spalin samochodowych. Poziom życia w wielu krajach na tyle się podniósł, że możemy zaobserwować na drogach coraz więcej samochodów, ale wiąże się to ze wzrostem emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Zalety i wady 1-litrowych silników

 

Z tego też powodu producenci starają się opracowywać coraz to lepsze technologie, pozwalające na konstruowanie takich aut, które nie będą tak zanieczyszczać powietrza, jak dzieje się to teraz. Obecnie jest to coraz bardziej modne przedsięwzięcie, jednak wadą tych powoli wdrażanych do produkcji aut jest wysoka cena. Jest to praktycznie jedyna wada, ale niewiele osób może sobie wówczas pozwolić na taki samochód. Przykładem są tu samochody z 1-litrowymi silnikami benzynowymi. Autem takim są nowe pojazdy marki Opel. Chodzi tutaj o modele Adam i Adam Rocks. Samochody te charakteryzują się niską emisją zanieczyszczeń, a dodatkowo cechują się mniejszym zużyciem paliwa, nie tracąc przy tym na mocy.

Jeżeli chodzi o Opla to jest to nowatorskie rozwiązanie, które będzie teraz jednym z priorytetów firmy, gdyż mówimy tutaj o prawdziwej ofensywie małolitrażowych silników. Producenci Opla już od roku hołdują temu nowemu rozwiązaniu i planują kontynuować wdrażanie ekologicznych nowinek do kolejnych modeli, co ma potrwać do 2018 roku.

 

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Stacja ładowania samochodów elektrycznych może stanąć w Twoim mieście

Auta ekologiczne

Napęd elektryczny. Jak działają akumulatory w e-samochodach?

Auta ekologiczne

Auta elektryczne - nasza przyszłość?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *