Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Hybrydy

Wykorzystanie napędów hybrydowych

Coraz częściej spotykamy się z samochodami, które posiadają napęd hybrydowy. Są to samochody, które charakteryzują się możliwością zasilania auta na dwa sposoby, poprzez dwa rodzaje silników – zazwyczaj jest to silnik spalinowy oraz elektryczny. Z łączeniem dwóch rodzajów zasilania spotykaliśmy się i spotykamy cały czas w przypadku tradycyjnych aut, bowiem wiele osób decydowało się na założenie w aucie zasilania na gaz, ale to już przeszłość. Teraz przyszłością są właśnie hybrydy.

Napędy hybrydowe w praktyce

Najważniejszą cechą napędów hybrydowych jest to, że silniki mogą wykonywać swoją pracę w tym samym momencie bądź nawet na przemian To rewolucyjna zmiana w stosunku do dotychczasowych samochodów. Dlaczego tak jest? Powodem jest tak naprawdę konkretna potrzeba oraz ograniczenia dotyczące technologii pojazdu. Zazwyczaj podczas ruszania zaczyna działać silnik elektryczny, ale później uruchamia się już silnik spalinowy. Oczywiście plusy jazdy autem elektrycznym są ogromne – przede wszystkim jest on znacznie bardziej cichy, ale niestety akumulatory szybko się rozładowują i trzeba je na nowo ładować.

Auta hybrydowe najczęściej wykorzystywane są w chwili obecnej w przypadku miejskich autobusów bądź samochodów osobowych. Jedną z pierwszych firm, która wprowadziła na rynek takie samochody jest Toyta i znany chyba wszystkim model Toyota Prius.

 

Podobne tamety
Hybrydy

Samochody hybrydowe Volvo

Hybrydy

Silnik spalinowy i elektryczny w jednym aucie

Hybrydy

Ekologiczne auto zwane hybrydą

Hybrydy

Samochody hybrydowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *