Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

SEAT Leon X-PERIENCE – mistrz pojemności i mobilności

mistrz-pojemnosciTerenówka? Kombi? Mini van? W chwili obecnej wiele z określeń, za pomocą których klasyfikujemy dany model auta, nie sprawdza się przy próbach opisu współczesnych samochodów. Od kilku lat na światowych rynkach motoryzacyjnych dominuje trend aut uniwersalnych, łączących takie cechy jak: siła, pojemność, ekonomia jazdy i, oczywiście, atrakcyjny wygląd. Wiele modeli jest jednocześnie tym i tym – trochę kombi, ale z cechami terenówki, funkcjonalnością mini vana i samochodu rodzinnego. Granica między rodzajami rozwiązań proponowanymi przez producentów zaczyna się widocznie zacierać.

Łączenie najbardziej pożądanych cech aut może dać bardzo obiecujący rezultat, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W ten wzorzec doskonale wpisuje się najnowsze dzieło hiszpańskiej marki SEAT.

Uterenowione kombi na trudne warunki

Nowy SEAT Leon X-PERIENCE powstał na bazie dynamicznej sylwetki SEATA Leona ST. Sportowa stylistyka nadwozia zdradza, że pod maską kryje się moc, dzięki której samochód może pokonać nierówności na nawierzchni. Uterenowiony charakter auta pozwala na skuteczną eksplorację mniej uczęszczanych dróg. Leon X-PERIENCE posiada dwuosiowy napęd (idealny podczas trudnych warunków), który w wysokim stopniu poprawia właściwości jezdne. Tylny napęd jest dołączany za pomocą napędu 4Drive, przenoszony sprzęgłem Haldex piątej generacji.

Podniesione o 15 cm podwozie, w stosunku do Leona ST, zapewnia komfortową jazdę, nawet po mocno odczuwalnych nierównościach drogi. Dzięki temu można spokojnie zjechać z asfaltu i pozwolić sobie na mały off road. Podniesione nadwozie, a co za tym idzie – wyżej umiejscowiony środek ciężkości – sprawia, że na zakrętach auto może się bardziej przechylać. Skutecznie zapobiega takim sytuacjom system XDS, którego zadaniem jest regulowanie szybkości obrotu kół po wewnętrznej stronie łuku. Jednocześnie, większy prześwit między nawierzchnią a podwoziem daje poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza ryzyko uszkodzeń.

Przestrzeń w rozmiarze XL

Pojemna przestrzeń załadunkowa to kolejny element, który jest ważny w samochodach łączących kilka funkcjonalności. Rozstaw osi w Seacie Leonie X-PERIENCE wynosi 2630 cm, co sprawia, że zarówno kierowca z pasażerem obok, jak pasażerowie na tylnych siedzeniach mają dużo miejsca – to przekłada się, naturalnie, także na wysoki komfort jazdy dla wszystkich. Bagażnik jest wyjątkowo pojemny, mieści 587 litrów, można go szybko powiększyć, składając tylne fotele. Uzyskana tym sposobem pojemność 1470 litrów spełni oczekiwania pod względem ładowności auta, również podczas długotrwałych wypraw.

Najnowsze modele SEATA, w tym oczywiście SEAT Leon X- PERIENCE, znajdują się w ofercie autoryzowanego salonu i jednocześnie punktu serwisowego – SEAT Lellek w Gliwicach. Niezdecydowanych z pewnością przekona jazda próbna, podczas której nowy X- PERIENCE zdradzi wszystkie swoje sekrety.

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *