Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

Używanego auta nie trzeba sprzedawać na własną rękę. Zamiast tracić czas na załatwianie zawiłych formalności, zamieszczanie ogłoszeń, gdzie się tylko ta, czy odwiedzanie giełd samochodowych – lepiej wybrać wygodniejszą opcję. Auto, które nie jest już potrzebne można sprzedać w skupie samochodów. To miejsce, w którym prawdziwi fachowcy sprawdzą w jakim jest stanie. I to oni określą, ile jest warte.

W skupie samochodów szybciej niż na własną rękę

Powiedzenie ”czas to pieniądz” idealnie oddaje charakter czasów, w których żyjemy. Jeśli możemy ograniczyć nasz wysiłek przy sprzedaży auta do minimum, to dlaczego z tego nie skorzystać. W jednym miejscu załatwimy wszystko to, co musimy. Eksperci obejrzą auto i ocenią w jakiej jest formie. Czym dokładnie się zajmą?:

  • sprawdzą czy pojazd wymaga naprawy
  • określą jego wartość
  • pod uwagę wezmą stan ogólny samochodu, to jak się prezentuje z zewnątrz i wewnątrz
  • sprawdzą, ile kilometrów przejechał
  • sprawdzą czy posiada usterki
  • ustalą czy przeszedł wcześniej naprawy
  • dopytają o ewentualne kolizje czy wypadki z jego udziałem. Do skupu może trafić auto, które nadaje się do ewentualnej naprawy.

Wycena odbywa się szybko, jeśli przedstawione warunki odpowiadają Ci, pozostaje tylko podpisanie umowy. Oddanie auta do skupu pozwala zaoszczędzić czas i energię. Ewentualna sprzedaż nawet po nieco niższej cenie jest warta rozważenia. Zyskujesz czas, masz zagwarantowaną bezpieczną i szybką transakcję gotówkową i nie musisz wydawać pieniędzy na drobne naprawy auta czy myjnię, by doprowadzić je do lepszego stanu. Tym wszystkim zajmą się pracownicy skupu.

Czy każde auto można sprzedać w skupie?

Na pewno nie. Warunek jest taki – auto musi nadawać się do ewentualnej naprawy, jeśli jest po wypadku lub kolizji. Nie można liczyć na sprzedaż auta, które nadaje się już tylko do ewentualnej kasacji. Poza tym nie ma ograniczeń w zakresie marek czy poszczególnych modeli. Warto podkreślić, że nasz pojazd nie musi być ”na chodzie”. Można skorzystać z transportu lawetą. Taką możliwość oferuje np. Auto Skup Dan-Car w podwarszawskim Pruszkowie. Do skupu może trafić też pojazd bez aktualnych przeglądów technicznych oraz opłaconego OC.

Zrób wycenę i podejmij decyzję

Samo zgłoszenie się do skupu samochodów nie obliguje Cię do podpisywania żadnej umowy. Przyjdź, pokaż auto i poczekaj na wycenę ekspertów. Wtedy na spokojnie podejmiesz decyzję, co dalej. To nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi kosztami, więc warto to rozważyć. Musisz się liczyć z tym, że nawet sprzedaż poprzez ogłoszenia nie gwarantuje wyższego zysku niż w skupie. Potencjalni klienci mogą przecież negocjować zaproponowaną przez Ciebie stawkę. Poza tym nie masz pewności, kiedy i czy w ogóle uda Ci się sprzedać auto. Czas działa tu na niekorzyść, bo z każdym miesiącem spada wartość każdego samochodu, a trzeba ponosić koszty jego utrzymania.

Podsumowując, sprzedaż auta w skupie to sprawne rozwiązanie, które zaoszczędzi Ci czasu i nerwów. Fachowcy czekają tam na Ciebie dosłownie przez całą dobę. Szybko przeprowadzą wycenę i rzeczowo odpowiedzą na każde Twoje pytanie. To od Ciebie zależy czy przystaniesz na zaproponowane warunki. Na pewno to opcja warta rozważenia dla tych, którzy śpieszą się ze sprzedażą auta, bo pilnie potrzebują gotówki, a nie mają w tym zakresie doświadczenia.

Powiązane artykuły
WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Wiadomości

Jak sprawdzić auto przed kupnem? Zobacz, co musisz wiedzieć, by nie wbić się na minę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *