Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Zakup opon nowych czy używanych

Zakup opon nowych czy używanychWyłącznie nowe produkty

W wielu sklepach możemy znaleźć bardzo różnorodne modele opon. Najczęściej są to nowe egzemplarze, które kosztują kilka razy więcej, niż ich używane odpowiedniki. Coraz mniej osób decyduje się na zakup nowych opon. Czy jest to błąd?

Niewątpliwie nowy produkt może zagwarantować nam większą niezawodność, niż jego używany odpowiednik. Jednak nawet w przypadku nieużywanych produktów nie możemy wykluczyć ich awarii. Nowe opony przede wszystkim posiadają niezmienioną strukturę materiału. Należy pamiętać, iż opony samochodowe wykonane są z tworzywa sztucznego, które po upływie kilku lat traci swoje unikalne właściwości. W ich składzie możemy znaleźć między innymi materiały takie jak krzem czy silikon, jednak główny składnik opony samochodowej to przede wszystkim guma. Jest to także szereg innych związków chemicznych, które nie charakteryzują się wysoką trwałością. Również należy pamiętać, iż powierzchnia opony w przypadku nowego egzemplarzu jest plastyczna. Dzięki tej właściwości podczas jazdy idealnie dopasowuje się do powierzchni jezdni. Analizując powyższe informacje powinniśmy mieć świadomość, iż decydowanie się na zakup nowych egzemplarzy może zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku. Należy o tym pamiętać, ponieważ zużyte opony są jedną z przyczyn wypadków w Polsce.

Popularne opony używane

Wiele osób jednak decyduje się na zakup opon używanych. Podstawowym kryterium, którym kierują się klienci podczas dokonywania transakcji jest atrakcyjna cena. Na rynku możemy znaleźć używane produkty, które mogą być nawet kilkakrotnie tańsze od swoich nowszych odpowiedników. Jednak kupowanie używanych opon wiąże się z ogromnym ryzykiem. Przede wszystkim nie znamy dokładnie daty ich produkcji. Może również okazać się, iż przez długi czas opony znajdowały się w magazynie. Pomimo tego, iż wygląd tego produktu nie budzi naszych zastrzeżeń może okazać się, iż jego struktura została naruszona. Należy pamiętać, iż jeżeli nie widzimy żadnych pęknięć, a także innych uszkodzeń na oponie, którą zamierzamy kupić, nie oznacza to, iż ich w ogóle nie ma. Czasem w używanym produkcie powstają mikropęknięcia, niewidoczne gołym okiem. Dopiero po pewnym czasie dochodzi do propagacji pęknięcia, co prowadzi do widocznych uszkodzeń. Należy mieć świadomość, iż materiał, jakim charakteryzuje się opona używana bardzo się różni od tworzywa, z którego wykonany jest nowy egzemplarz. Może zdarzyć się, iż z powodu upływu kilku lat, powierzchnia opony staje się bardziej twarda. Tym samym nasz produkt może nie przylegać idealnie do powierzchni jezdni. To również ma bezpośredni wpływ na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Należy dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję w sprawie zakupu opon używanych. Często tego typu produkty nie są warte zakupu.

Właściwy wybór

Ostateczny wybór pomiędzy produktami nowymi, a używanymi należy do każdego klienta. Jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, iż jeżeli szczególnie zależy nam na naszym bezpieczeństwie, a także zdrowiu oraz życiu naszych bliskich, powinniśmy zdecydować się na kupno nowych produktów. Dzięki temu zyskamy pewność, iż nasza jazda będzie bardziej bezpieczna, a ryzyko wypadku zostanie zredukowane do minimum.

Wybór odpowiednich opon, zarówno letnich, jak i zimowych jest bardzo ważny. To właśnie ten produkt podczas jazdy decyduje o naszym bezpieczeństwie, a także innych uczestników ruchu drogowego. Z tego powodu powinniśmy dobrze przemyśleć zakup nowych produktów.


Artykuł przygotowała firma http://www.wulkanizacja-24h.pl

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *