Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Konkurs na Samochód Roku

Organizowane są różne konkursy motoryzacyjne, na których to wybiera się na przykład samochód roku. Tego typu plebiscytów jest wiele i obecnie nie wyróżnia się wyłącznie pojazdów charakteryzujących się doskonałymi osiągami, nowinkami technologicznymi i wysokim komfortem, ale też często zwraca się uwagę, czy samochód taki jest maszyną ekologiczną.

 

Zielony Samochód Roku

 

Tu warto wspomnieć o konkursie Green Car of the Year. W wolnym tłumaczeniu mówimy o wyborze Zielonego Samochodu Roku. Traktujemy tu zatem o plebiscycie, w którym wybiera się najlepszy pojazd ekologiczny, a wśród jurorów są nie tylko fachowcy od spraw motoryzacji, ale także dziennikarze specjalizujący się w dziedzinie, jaką jest ochrona środowiska. Takie samochody to przede wszystkim hybrydy, gdzie pracuje się na dwóch silnikach, a zatem benzynowym i elektrycznym. Zielony samochód charakteryzuje się nie dużym zużyciem paliwa, a zatem też jest pojazdem ekonomicznym. Tutaj takimi topowymi pojazdami są Ford Fusion, BMW i3 i niektóre modele Mercedesa klasy S. A tymi są Mercedes Benz S 400 i wersja S 300 (Blue TEC).

Warto wspomnieć, że co roku wybierana jest inna marka samochodu, co świadczy o tym, że wielu producentów stara się projektować i budować takie zielone samochody. Problemem jest tutaj cena zaporowa dla zwykłych osób, a zawsze samochody te należą do pojazdów luksusowych.

 

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Auta elektryczne - nasza przyszłość?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Auta ekologiczne

Elektryczna Tesla Roadster

Auta ekologiczne

Problem zanieczyszczeń powodowanych przez auta

ffff

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *