Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Konkurs na Samochód Roku

Organizowane są różne konkursy motoryzacyjne, na których to wybiera się na przykład samochód roku. Tego typu plebiscytów jest wiele i obecnie nie wyróżnia się wyłącznie pojazdów charakteryzujących się doskonałymi osiągami, nowinkami technologicznymi i wysokim komfortem, ale też często zwraca się uwagę, czy samochód taki jest maszyną ekologiczną.

 

Zielony Samochód Roku

 

Tu warto wspomnieć o konkursie Green Car of the Year. W wolnym tłumaczeniu mówimy o wyborze Zielonego Samochodu Roku. Traktujemy tu zatem o plebiscycie, w którym wybiera się najlepszy pojazd ekologiczny, a wśród jurorów są nie tylko fachowcy od spraw motoryzacji, ale także dziennikarze specjalizujący się w dziedzinie, jaką jest ochrona środowiska. Takie samochody to przede wszystkim hybrydy, gdzie pracuje się na dwóch silnikach, a zatem benzynowym i elektrycznym. Zielony samochód charakteryzuje się nie dużym zużyciem paliwa, a zatem też jest pojazdem ekonomicznym. Tutaj takimi topowymi pojazdami są Ford Fusion, BMW i3 i niektóre modele Mercedesa klasy S. A tymi są Mercedes Benz S 400 i wersja S 300 (Blue TEC).

Warto wspomnieć, że co roku wybierana jest inna marka samochodu, co świadczy o tym, że wielu producentów stara się projektować i budować takie zielone samochody. Problemem jest tutaj cena zaporowa dla zwykłych osób, a zawsze samochody te należą do pojazdów luksusowych.

 

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Stacja ładowania samochodów elektrycznych może stanąć w Twoim mieście

Auta ekologiczne

Napęd elektryczny. Jak działają akumulatory w e-samochodach?

Auta ekologiczne

Auta elektryczne - nasza przyszłość?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *