Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Co każdy kierowca powinien mieć w samochodzie podczas pandemii?

Pandemia mocno zmieniła nasze nawyki higieniczne. Zaczęliśmy zauważać potrzebę częstszego mycia rąk, dezynfekowania powierzchni czy niedotykania okolic ust i nosa brudnymi rękoma. Na wyposażeniu domów, sklepów i restauracji znalazło się sporo różnego rodzaju środków mających na celu przeciwdziałanie koronawirusowi. Co w swoim samochodzie powinien posiadać każdy kierowca w okresie pandemii?

Żel przeciwwirusowy

Na wyposażeniu każdego samochodu powinien znaleźć się żel, płyn bądź innego rodzaju środek wirusobójczy. Są one powszechnie dostępne w każdym większym markecie czy sklepie kosmetycznym. Jeżeli nie znajdziemy środka dedykowanego wirusom, można sięgnąć także po produkty antybakteryjne. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawierały one minimum 60% alkoholu, gdyż wtedy wykazują one działanie wirusobójcze. Środki higieny można z powodzeniem przewozić w bagażniku czy w schowku. Przydają się one zawsze wtedy, gdy z jakichś powodów musimy opuścić samochód, a w miejscu, do którego się udajemy nie ma płynów do dezynfekcji rąk. Płynem tym możemy również spryskać kierownicę czy dźwignię zmiany biegów, jeżeli ktoś inny prowadził samochód przed nami bądź po prostu dla pewności, że ręce nie będą miały kontaktu z wirusem.

Maseczka lub przyłbica

Obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej został zniesiony. Nie musimy już, wychodząc z auta, zakładać jej na twarz. Nie zwalnia to jednak kierowcy z obowiązku posiadania jej na stanie samochodu, jeżeli udaje się nim na przykład do sklepu. W tego typu miejscach nadal obowiązują maseczki, a ich brak może wiązać się w odmową obsługi, a nawet wyproszeniem ze sklepu. Maseczkę warto również posiadać na wypadek sytuacji awaryjnych, kiedy musimy zatankować samochód i zapłacić za paliwo. Dobrze jest mieć na wyposażeniu samochodu więcej maseczek, gdyż niektóre z nich nadają się do jednorazowego użytku, inne natomiast każdorazowo po użyciu powinny zostać wyprane i wyprasowane. Większa ilość maseczek przyda się także w sytuacji, gdy jedziemy z inną osobą w miejsce, w którym noszenie maseczek jest obowiązkowe. Osoby, które z jakichś powodów nie mogą nosić maseczek, powinny wyposażyć się w przyłbice i wozić je wszędzie ze sobą. Przyłbica może być używana na dokładnie takich samych zasadach, jak maseczka.

Rękawiczki

Kierowcy w czasie pandemii powinni zakupić i wozić ze sobą komplet rękawiczek. Większość z nich jest jednorazowego użytku, zatem warto mieć ich na stanie nieco więcej. Rękawiczki nie są obowiązkowym elementem, który ludzie powinni ze sobą nosić – sklepy, w przeciwieństwie do maseczek, powinny zapewnić klientom rękawiczki. Niestety, większość z nich nie wywiązuje się z tego obowiązku, dlatego kierowcy, w trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich, powinni mieć je w samochodzie. Mogą się one przydać chociażby w momencie płacenia za autostradę czy parking, aby nie dotykać dłońmi ekranu bądź pieniędzy zwrotnych. Rękawiczki mogą się przydać nie tylko w okresie pandemii, kiedy to zabezpieczamy się przed możliwością zarażenia wirusem. Podczas wypadku czy nagłej konieczności zmiany opony rękawiczki będą niezastąpione, ponieważ z jednej strony pozwolą zachować higienę, z drugiej zaś uchronią przed brudem.

Zestaw kierowcy w okresie pandemii, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdego samochodu, jest niezwykle prosty do skomponowania. Daje on gwarancję nie tylko przestrzegania zasad higieny, ale także poczucie bezpieczeństwa. Środki higieniczne znacznie zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem, a do tego dostępne są w niemal każdym sklepie czy aptece.

 

Powiązane artykuły
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *