Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Sklep motoryzacyjny internetowy a stacjonarny – jaka to różnica?

Chcąc kupić części do samochodu, wystarczy udać się do sklepu motoryzacyjnego, działającego online lub stacjonarnie. Wydaje się w pierwszej chwili, że każdy z tych punktów ma atrakcyjny wybór asortymentu. Tymczasem są sklepy, które nie są w stanie zadowolić wszystkich klientów. Czym różnią się sklepy internetowe od stacjonarnych i w których warto kupować części?

Sklep motoryzacyjny internetowy

Sklep motoryzacyjny zajmujący się sprzedażą części przez internet, zazwyczaj ma bardzo szeroką gamę produktów. Wśród nich znajdują się części do wszystkich marek i modeli samochodów osobowych i dostawczych. Właściciele zaopatrują swoje magazyny we wszystkie dostępne na rynku części i akcesoria samochodowe, ponieważ prędzej czy później znajdują na nie klientów, a właściwie to klienci znajdują się sami. Można więc dostać w nich nawet najrzadziej spotykane i nietypowe części oryginalne i zamienne, w dodatku od ręki i w dobrej cenie.

Sklepy motoryzacyjne internetowe na co dzień zmagają się z dość silną konkurencją. Muszą więc proponować ceny po niższych cenach i dbać o wysoki poziom obsługi wszystkich klientów. Dlatego nierzadko oferują rabaty, organizują akcje promocyjne na wybrane kategorie produktów, a przy większych zamówieniach zapewniają darmową dostawę. W sieci można łatwo znaleźć sklep motoryzacyjny, który ma na ogół wszystkie części i przystępne ceny.

Sklep motoryzacyjny stacjonarny

Wielu osobom zapewne nie raz zdarzyło się wyjść ze sklepu motoryzacyjnego bez zakupów. Bo nie wszystkie części są w nich dostępne od ręki. Na niektóre trzeba poczekać co najmniej kilka godzin. Największy problem mają właściciele samochodów mniej popularnych marek, starszych modeli, czy potrzebujący części nietypowych, rzadziej kupowanych.

Oczywiście zdarzają się sklepy motoryzacyjne, które są dobrze zaopatrzone. Jednak tych należy się spodziewać w największych miastach. W małych miasteczkach i sklepy z częściami samochodowymi są znacznie mniejsze, dlatego też nierzadko, by móc w nich cokolwiek kupić, trzeba wcześniej złożyć zamówienie.

Należy mieć na uwadze również to, że w sklepach stacjonarnych ceny części zwykle są nieco wyższe niż w sklepach online. Wynika to z konieczności opłacenia lokalu, a także zatrudnionych pracowników – obsługi klienta.

Sklep motoryzacyjny internetowy czy stacjonarny – który wybrać?

Jak widać, części do samochodu można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym jak też internetowym. Osoby ceniące sobie wygodę i oszczędność czasu, najczęściej decydują się na zakup części w internecie. Muszą jedynie być świadomi ryzyka, że zakupiona część może okazać się niewłaściwa. Dlatego chcąc to ryzyko zminimalizować, trzeba dobrze sprawdzić markę, model, silnik i rocznik, a jeszcze lepiej porównać nowe części ze starymi. W ich doborze na pewno pomoże sprzedawca. Wystarczy go tylko zapytać.

Wybór ostateczny między sklepem motoryzacyjnym stacjonarnym a internetowym należy do każdego z osobna. Niech każdy sam ustali, co dla niego jest ważniejsze. Wygoda, dostępność produktów, cena, czy może możliwość zakupu części po wcześniejszym zobaczeniu ich na żywo.

Artykuł powstał wraz z https://superparts.pl/.

Podobne tamety
Artykuły

Praca w BMW – pracuj z najlepszymi

Artykuły

Gdzie kupić akumulator? Przeczytaj, zanim popełnisz błąd

Artykuły

Odstąpienie od umowy kupna samochodu - czasem trzeba tak zrobić

Artykuły

3 skuteczne sposoby na zabezpieczenie lakieru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *