Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Samochód na kredyt – nie tylko na nowy!

20135170482_2cc7d70764Wielu Polaków w celu zakupu samochodu decyduje się na kredyty bankowe. To w dużej mierze atrakcyjna oferta, ponieważ kredyty samochodowe mają niewysokie oprocentowanie w porównaniu do zwykłych kredytów gotówkowych. Jak wybrać dobrą ofertę dla siebie i kupić wymarzony wóz?

Na co można uzyskać kredyt samochodowy?

Banki oferują kredyty samochodowe nie tylko na pojazdy nowe – bezpośrednio z salonów dealerskich, ale również można dzięki nim zakupić używane auta, a ponadto w ich ramach można otrzymać pieniądze na zakup motocykla, skutera czy nawet statku wodnego.

W sytuacji, gdy planuje się kupno używanego pojazdu, wówczas konieczne jest spełnienie dodatkowych wymogów, które dotyczą w szczególności wieku pojazdu – gdy będzie on przekraczał wymagany rocznik, wtedy kredyt nie będzie możliwy do uzyskania. Używany samochód na kredyt może być zakupiony od prywatnego właściciela, na giełdzie samochodowej, w komisie czy też w salonie. Niektóre banki umożliwiają finansowanie zakupu samochodów sprowadzanych z zagranicy.

Jak wybrać korzystną ofertę?

W wyszukaniu najlepszych kredytów samochodowych pomogą ci internetowe porównywarki i rankingi – takie serwisy w jednym miejscu zbierają szeroką gamę ofert banków, nie tylko w ramach kredytów, ale też innych produktów finansowych. Jako że kredyty różnych banków zaprezentowane są na jednej stronie i można uszeregować je pod kątem wysokości oprocentowania, można też łatwo wyselekcjonować najciekawszą opcję. Oczywiście, dokładne dane dotyczące kredytu można znaleźć już bezpośrednio na stronie banku.

Sprawdzaj również fora internetowe oraz serwisy poświęcone finansom i motoryzacji – często można znaleźć na nich pomocne informacje w doborze najlepszej oferty, na przykład opisy doświadczeń klientów banków.

Jeżeli wobec tego interesują cię kredyty samochodowe, w takim przypadku warto rozpocząć poszukiwania tych najlepszych od sprawdzenia rankingów online. Niskie oprocentowanie i prowizja to podstawa, ale zawsze patrz także na inne szczegóły – tylko wtedy twój kredyt będzie łatwy i bezpieczny w spłacie.

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *