Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
MotoryzacjaSamochody używane

Załóż LPG – zyskasz nie tylko Ty ale i cały świat!

Instalacja LPG to popularny temat. Coraz więcej kierowców decyduje się na jej założenie i cieszenie się zyskami. Poznaj jej największe zalety, dzięki lekturze naszego artykułu.

Instalacja LPG, jaka jest?

Do niedana sądzono, że założenie instalacji gazowej, to dobre rozwiązanie tylko do starszych modeli aut. Prosta konstrukcja silnika miała gwarantować sprawne działanie instalacji. Z biegiem lat powstało wiele generacji instalacji LPG, dzięki czemu dziś możesz je zamontować w prawie każdym modelu auta.

Co bardzo ważne, niezależnie od wieku auta i rodzaju silnika, takiej modyfikacji warto dokonać w profesjonalnym warsztacie. W AutoGazWiry, warsztacie w Wirach pod Poznaniem, wykonuje się profesjonalny montaż instalacji gazowej w różnych modelach aut. Wieloletnie doświadczenie pracujących tam fachowców i najwyższej klasy sprzęt, pozwala na założenie gazu w wielu modelach aut i jej bezproblemowe działanie. Więcej na temat tego warsztatu znajdziesz tutaj: http://autogazwiry.pl/instalacja-lpg/

Cheerful serviceman in a car workshop

Jaka zatem jest prawidłowo działająca instalacja LPG i jakie korzyści wnosi do życia Twojego i innych ludzi?

Ekonomia

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to najczęstsza motywacja osób, decydujących się na założenie instalacji LPG w samochodzie. Każdy z nas chce jeździć ekonomicznie i nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Dlatego porównując wyższe ceny benzyny i ropy do paliwa, jakim jest gaz – nasuwa się prosty wniosek – warto wybrać tańsze paliwo.

59638717 - businesswoman a toy car and a stack of coins

Dzięki podróżowaniu z instalacją gazową, możesz przejechać zdecydowanie większą ilość kilometrów za taką samą kwotę. Fakt ten doceniają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Montaż LPG pozwoli obniżyć koszty podróży z rodziną, dojazdów do pracy, jeżeli mieszkasz poza miastem. Osoby posiadające działalność, szczególnie taką, która zakłada częste podróże i dojazdy do klienta – jak na przykład w pracy handlowca, na pewno szybko zauważą oszczędności. Koszt założenia instalacji gazowej zwraca się po około 10 tys. przejechanych kilometrów.

Cena zakupu paliwa, jakim jest gaz jest około dwukrotnie niższa od benzyny czy ropy. Dlatego, mimo że samochód z instalacją gazową zużywa odrobinę więcej paliwa, podróżowanie z LPG się opłaca. Widzą to nie tylko osoby, które zakładają instalację gazową, ale i producenci aut. Coraz częściej instaluje się LPG w nowych samochodach. Szczególnie cenią to rozwiązanie Holendrzy – LPG w samochodzie z wysokiej półki to żaden wstyd. Dzięki niemu, możesz kupić kolejne!

Ekologia

Montaż instalacji LPG to ukłon w stronę naszej planety. Dzięki lotnej formie tego paliwa, łatwiej jest ograniczyć ilość toksycznych substancji. Dzięki temu, jazda na gazie jest mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego niż przy użyciu innego typu paliwa. Ma to duże znaczenie, w przypadku zanieczyszczonych miast.

12602171 - hand holding eco car icon concept

W niektórych z nich wprowadza się specjalnie ograniczenia w ruchu. Samochody z silnikiem spalinowym, poruszające się na benzynę lub ropę, nie mogą wjeżdżać do centrum o określonych godzinach. Często zakaz taki nie dotyczy samochodów zasilanych prądem, czy właśnie gazem. Takie paliwa są przyjazne dla naszej planety. Dbajmy o naszą planetę, wybierając ekologiczne paliwa do naszych samochodów!

Related posts
Motoryzacja

Wtryskiwacze benzynowe - jak je wyczyścić?

Motoryzacja

Jakie wycieraczki samochodowe dadzą doskonałą jakość i bezpieczeństwo podczas jazdy?

Motoryzacja

Jak dbać o filtr powietrza w samochodzie?

ArtykułyMotoryzacja

Tłumiki samochodowe: kluczowe informacje

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *