Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
MotoryzacjaWiadomości

Silniki Deutz

silnikdeutzSilnik jest sercem każdej maszyny. Dlatego też trzeba wybierać go z największą uwagą, a później musi on podlegać szczególnej trosce. Aby mieć pewność, że maszyna będzie pracowała jak najbardziej wydajnie i to przez wiele lat, jej silnik musi być też najwyższej jakości. Takie właśnie są silniki marki Deutz.

Silniki Deutz

Już od wielu lat silniki te wyznaczają standardy w dziedzinie spalinowych napędów maszyn budowlanych. Pracują one w tych maszynach (ale też w pojazdach budowlanych) na całym świecie – oczywiście także i w Polsce. Marka ta jest dobrze znana i cieszy się popularnością – a wszystko dzięki wysokiej jakości swoich produktów. O niezawodności marki świadczy też: niemal 150 lat doświadczenia, kilka milionów wyprodukowanych i eksploatowanych silników (i zadowoleni z nich klienci), stworzenie kilkutysięcznej sieci partnerów serwisowych (na całym świecie), a także kompetencja pracowników. Tym, co przyciąga do skorzystania z produktów firmy jest także natychmiastowa dostępność części zamiennych. Dzięki temu wszystkiemu Deutz jest jednym z najważniejszych na świecie producentów silników spalinowych. Ich produktom zaufali na przestrzeni lat czołowi producenci pomp, zestawów pompowych, maszyn, ciągników, ale też pojazdów szynowych i użytkowych, agregatów, bloków kogeneracyjnych, a nawet dużych jednostek pływających. Obecnie marka Deutz skoncentrowała się zaś na produkcji silników, które mogą być stosowane w maszynach roboczych jakie eksploatowane są w sektorach:
– budownictwa,
– rolnictwa,
– górnictwa,
oraz w pojazdach szynowych i użytkowych.

Oferta silników marki Deutz

Szeroka gama produkowanych przez firmę DEUTZ modeli silników (www.bthfast.pl/producent/deutz/silniki-deutz) pozwala na to, by dobrać model odpowiedni do każdego zastosowania. Mogą mieć one bowiem od od 11 do 500 kW mocy. Marka zasłynęła silnikami chłodzonymi powietrzem, które mają rzesze wiernych użytkowników. W takich sprzętach powietrze zasysane jest przez wentylator napędzany paskiem klinowym. Później wentylator tłoczy powietrze przez oblachowanie silnika na chłodnicę oleju silnikowego oraz na użebrowane cylindry i głowicę. W silniku nie może wtedy brakować elementów oblachowania, gdyż w takim wypadku powietrze ucieka bokiem. Trzeba też pamiętać tu o częstym myciu chłodnicy i cylindrów, bo nagromadzony na nich brud zmniejsza skuteczność chłodzenia. Warto wiedzieć, że firma Deutz poszczycić się może również modelami silników chłodzonych cieczą (które spełniają oczywiście surowe normy emisji spalin). Marka stosuje bowiem takie technologie, które polegają na wykorzystywaniu w układzie wydechowym różnych modułów (m.in. filtru cząstek stałych, katalizatora utleniającego), które umożliwiają redukcję emisji toksycznych substancji. Co więcej, dzięki zastosowaniu modułowości, silniki marki Deutz można dostosowywać do łatwego montażu we różnorodnych typach urządzeń. Jak więc widać, silniki te
już od lat słyną ze swej niezawodności, ale też z wysokiej kultury pracy i małego zapotrzebowania na paliwo. Potwierdzeniem renomy marki jest zaś nieustanne zainteresowanie wielu producentów stosowaniem tych właśnie silników jako źródła napędu.

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Hyundai i20 – to nie jest samochód tylko do miasta

Motoryzacja

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

ArtykułyMotoryzacja

Jakie są najważniejsze regulacje dotyczące spedycji do Niemiec?

Motoryzacja

Jak dekodowanie numeru VIN zmieniło branżę motoryzacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *