Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Kaski motocyklowe integralne – czym się charakteryzują i kiedy warto je wybrać?

shutterstock_1096849487Dobór odpowiedniego kasku motocyklowego ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy na motocyklu, a także dla komfortu samego użytkownika. Obecnie jedne z najczęściej wybieranych kasków to kaski motocyklowe integralne. Czym dokładnie się charakteryzują i kiedy warto się na nie zdecydować?

Motocyklista bez kasku naraża się nie tylko na poważne niebezpieczeństwo urazów, a nawet śmierci w razie zdarzeń drogowych, ale również może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych.

Na szczęście, zdecydowana większość motocyklistów pamięta o kaskach. W sklepach możemy znaleźć wiele modeli na każdą kieszeń. Najbardziej popularne z nich to kaski motocyklowe integralne.

Czym są kaski motocyklowe integralne?

Kaski zamknięte, czyli kaski motocyklowe integralne to specjalne kaski motocyklowe, które składają się z jednolitej skorupy okalającej całą głowę użytkownika. Taka budowa kasku zapewnia najlepszą ochronę głowy w trakcie uderzenia.

Takie kaski wykorzystywane są zarówno przez profesjonalistów, jak również przez początkujących motocyklistów.

Kaski motocyklowe integralne nie posiadają oddzielnej części szczękowej, co oznacza, że nie można podnosić i opuszczać jej podczas jazdy. Zwiększa to ochronę motocyklisty, zmniejsza ciężar kasku, ale także uniemożliwia prowadzenie rozmów czy picia napojów podczas jazdy – kask trzeba wtedy zdjąć z głowy.

Kiedy warto kupić kask integralny – zamknięty?

Zasadniczo, kaski motocyklowe integralne rekomendowane są każdemu motocykliście, któremu zależy na uzyskaniu maksymalnego bezpieczeństwa podczas jazdy.

Wybierają je właściciele motocykli sportowych, Enduro, Cross, motocykli turystycznych, chopperów, a także skuterów.

Wobec tego to dobry zakup w każdym przypadku – niezależnie od posiadanego sprzętu i preferowanego stylu jazdy.

Jak wybrać najlepszy kask motocyklowy integralny?

Jak już wspomnieliśmy, w sklepach kaski motocyklowe integralne występują w wielu wariantach do wyboru. Znalezienie odpowiedniego modelu może być więc problemem dla osoby, które nie wie, na co się zdecydować.

Przede wszystkim wybierajmy kaski motocyklowe integralne posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, które świadczą o najwyższym stopniu ochrony.

Przy zakupie odpowiedniego modelu zwróćmy uwagę, z jakiego materiału wykonana jest jego skorupa. Najlepszy wybór to kompozyt, czyli specjalne włókna łączone z żywicami, najczęściej włókna szklane lub carbonowe. Tańsze są kaski integralne z plastików, na przykład termoplastu, ale nie zapewniają tak dobrej ochrony, ponieważ pochłaniają mniej energii podczas uderzeń.

Dobry kask integralny powinien być też wyposażony w szeroki wizjer. Może posiadać również blendę przeciwsłoneczną. Zwróćmy również uwagę na system wentylacyjny kasku, aby jazda podczas ciepłych dni nie powodowała dyskomfortu. W środku kask powinien być wyłożony miękką wyściółką – najlepiej, aby była wyjmowana, ponieważ wtedy można łatwo utrzymać ją w czystości.

Nie zapominajmy także o odpowiednim rozmiarze – tylko dopasowane kaski motocyklowe integralne są w stanie zapewnić użytkownikom optymalny poziom bezpieczeństwa oraz wygody podczas jazdy.

Powiązane artykuły
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *