Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Jaki garaż na motocykl? – kilka wskazówek

harley-davidson-459593_640Z uwagi na poprawienie standardów życia, niemal wszyscy obecnie posiadają samochody – nie dziwi więc fakt, że tyle osób interesuje się garażami, które przecież stanowią dla tych pojazdów niezbędną ochronę. Jednak nie jest to jedyny sprzęt jeżdżący, który należy odgradzać od czynników zewnętrznych, jak wilgoć czy temperatura – również właściciele i użytkownicy motocykli muszą pomyśleć o właściwym garażu! Oto kilka porad dla zainteresowanych osób.

Wspólny lub samodzielny

Jeśli posiadasz też samochód, tak naprawdę nie masz się czym martwić – miejsce na motocykl zawsze się znajdzie, jeśli tylko odpowiednio zaaranżujesz przestrzeń. Rzadko się zdarza, żeby garaże budowane były na miarę auta, zatem nawet jego zmiana na większy model nie powinna sprawić, że motocykl się w garażu nie zmieści. Dobrym rozwiązaniem może też być zawsze dobudowanie zadaszenia przy garażu, które pozwalałoby na pozostawienie motoru czy rowerów, a nawet auta jedynie pod owym dachem w ciepłe dni. Czasem przybywamy do domu jedynie na moment, chcemy pojazd w spokoju umyć, bo ma brudne koła i wolimy go nie wprowadzać do środka, albo po prostu tego samego dnia później planujemy wyjazd – wówczas maszyn nie trzeba wstawiać do środka, lecz można pozostawić pod wiatą. CGT tworzy świetne wiaty – jak i inne konstrukcje stalowe. Może być to zatem zadaszenie od tego producenta.

Jednakże czasem konieczne jest wykonanie oddzielnego pomieszczenia na motocykl – może on sam w sobie jest na tyle duży, a my mamy w garażu tyle różnych narzędzi, że wręcz niebezpiecznie byłoby to wszystko razem chować? A może nie mamy auta, albo nawet nie mamy domu, lecz mieszkamy w mieszkaniu w bloku i musimy pokusić się o mały garaż, żeby zmieścić w nim motocykl? Trudno, żeby przechowywać go we wspólnej piwnicy! W tym drugim przypadku nie jesteśmy wcale na straconej pozycji, bo specjalne, małe garaże na motocykl pojawiły się w sprzedaży i nie są wcale specjalnie drogie.

Garaż na motor dla każdego

Garaż, w którym ma się zmieścić motor może być mniejszy – średnio ma 2,4 metra x 2,4 metra x 2,4 metra, ale można tworzyć również dowolnie większe lub mniejsze. To rodzaj garaży niestandardowych, które można zamawiać – na przykład w firmie CGT. Garaże blaszane w cenie już od kilkuset złotych wystarczy zamontować na solidnym, wyrównanym podłożu – na przykład na działce – by mieć gdzie chować sprzęt. W przypadku większych konstrukcji możliwe jest zamontowanie szafek na kaski, kurtki i narzędzia do naprawy. W nowoczesnych garażach można nawet umieścić okna. Motocykl będzie miał zatem miejsce dla siebie, a właściciel może być spokojny o jego bezpieczeństwo.

Podobne tamety
WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Wiadomości

Jak sprawdzić auto przed kupnem? Zobacz, co musisz wiedzieć, by nie wbić się na minę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *