Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Jak dbać o tapicerkę samochodu?

jak dbac o tapicerkeTapicerka samochodu jest niejako jego ozdobą. Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę pasażer korzystający z naszego samochodu są właśnie siedzenia i materiał, jakim zostały pokryte. Aby o naszym aucie krążyły dobre opinie, o tapicerkę należy dbać. Szereg zabiegów i czynności regularnie wykonywanych i dostosowanych do typu tapicerki pozwoli utrzymać ją w należytym stanie.

Plamy z tapicerki usuwaj od razu

Punkt ten dotyczy w szczególności tapicerki materiałowej. Zdecydowanie bardziej absorbuje ona wszelkie zabrudzenia i płyny, które dostaną się na jej powierzchnię. Aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu materiału, wszelkie plamy i zabrudzenia usuwaj najszybciej, jak to tylko możliwe. W pierwszej kolejności jednak dokładnie odkurz powierzchnię materiału, aby następnie wykorzystać jeden z kosmetyków samochodowych.

Zadbaj o powietrze w samochodzie

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tapicerka samochodowa bardzo mocno chłonie zapachy unoszące się w powietrzu. Aby zapobiec temu, że nasze fotele będą nieprzyjemnie pachnieć, należy regularnie wietrzyć wnętrze auta. Nie jest wskazane również palenie tytoniu. Dym papierosowy mocno wgryza się w powierzchnię foteli, czy deski rozdzielczej, co później nie jest łatwo usunąć.

Bardzo aromatyczne posiłki również mogą pozostawić po sobie zapach, dlatego spożywaj je poza autem. A gdy już się zdarzy, że niechciany zapach pozostał w Twoim samochodzie, czeka Cię bardzo dokładne pranie tapicerki wraz z wietrzeniem i odświeżaniem wnętrza.

Jak dbać o tapicerkę skórzaną?

Skórzana tapicerka w samochodzie wymaga tyle samo pracy, co welurowa, czy ta wykonana z Alcantary. Różnią się jedynie czynności, a także preparaty, których będziemy regularnie używać. Mając skóry w swoim samochodzie warto zakupić specjalnie przeznaczone do nich środki czystości. Unikniesz dzięki temu problemów z przetarciami, czy uszkodzeniami wynikającymi z użycia niewłaściwego kosmetyku samochodowego.

Z fotelami skórzanymi, których wiek nie przekroczył 3 lat jest o tyle łatwo, że nie wymagają one stosowania wielu preparatów. Z reguły wystarczy regularnie stosowanie środka konserwującego, który przedłuży idealny wygląd powierzchni materiału i zapobiegnie ścieraniu. Nie musimy ich natłuszczać, czy stosować innych zabiegów poprawiających stan i wygląd.

Wraz z biegiem lat skóra wysycha, dlatego niezbędne jest jej regularne natłuszczanie. Tutaj również z pomocą przyjdą odpowiednie preparaty, które dostępne są w sklepach motoryzacyjnych, lub u detailerów pojazdowych. Ponadto przydadzą się również specjalne mleczka, czy garbniki.

Zaufaj detailerom!

Najlepszym możliwym sposobem, aby zadbać o tapicerkę w swoim aucie jest regularne powierzanie go profesjonalnym detailerom samochodowym. Wykonają oni niezbędne czynności takie, jak renowacja skór, czy pranie tapicerki i powiedzą Ci dokładnie, jak musisz dbać o wnętrze swojego auta samodzielnie. Ponadto dobiorą oni bardzo dokładnie wszystkie czynności, a także preparaty, dlatego nie musisz obawiać się, że tapicerka Twojego samochodu zostanie zniszczona.

Related posts
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *