Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Hybrydowe modele Suzuki – nowy Across już w salonach

Samochody hybrydowe w ostatnim czasie drastycznie zyskują na popularności. Napędy hybrydowe pozwalają w znacznym stopniu zredukować poziom emisji dwutlenku węgla, jaki dany model produkuje, przez co codzienne podróże są zdecydowanie mniej szkodliwe dla środowiska. Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na samochody hybrydowe, Suzuki zaprezentowało nowy model SUV-a klasy premium — Across, który oprócz napędu spalinowo-elektrycznego charakteryzuje się wysoką jakością wykonania wnętrza oraz wspaniałymi doznaniami płynącymi z jazdy.

Mocny SUV klasy premium, któremu nie brakuje mocy

Nowy Suzuki Across to duży, przestronny SUV, który jest absolutną nowością w ofercie japońskiego producenta. Od czasu wycofania modelu Gran Vitara, Suzuki nie posiadało w swoim portfolio samochodu o podobnej charakterystyce. To wszytko zmieniło się na jesieni 2020 roku, kiedy do Europy zawitał model Across — tworzony we współpracy z Toyotą model czerpiący najlepsze cechy od najmocniejszej wersji modelu RAV 4.
Najnowszy model posiada benzynowy silnik o pojemności 2.5 litra oraz mocy 185 KM, który połączony jest z dwoma silnikami elektrycznymi (odpowiednio 134kW z przodu i 40kW z tyłu). Wbudowany akumulator o pojemności 18,1kWh ma zapewnić do 75 km zasięgu bez potrzeby korzystania z silnika spalinowego.

Uniwersalny system rozrywki

Oprócz mocnego, hybrydowego napędu typu plug-in, nowy Across charakteryzuje się luksusowym oraz przestronnym wnętrzem. Centralnym elementem wyposażenia wnętrza jest 9-calowy tablet, który odpowiedzialny sterowanie systemem rozrywki, trybem jazdy czy klimatyzacją. Ponadto, system rozrywki obsługuje Apple CarPlay oraz Android Auto, co z całą pewnością jest wartością dodaną, gdyż samochód automatycznie dostosowuje się do naszych preferencji. Aby dowiedzieć się więcej o charakterystycznych cechach Suzuki Across – https://suzuki.horiz.pl/modele-suzuki/across/, zapraszamy do salonu Suzuki Moto Horiz w Warszawie przy ul. Trakt Brzeski 88, gdzie czeka na Państwa jeden z 17 dostępnych w Polsce egzemplarzy.

Wyjątkowe wrażenia płynące z jazdy

Hybrydowy napęd umożliwia użytkownikowi jazdę w trzech trybach:

  • EV mode — tryb elektryczny. W tym systemie samochód korzysta wyłącznie z energii nagromadzonej w akumulatorze.
  • EV/HV mode — tryb mieszany, w którym pojazd sam decyduje, kiedy korzystać z napędu elektrycznego, a kiedy z hybrydowego, dbając w ten sposób o ekologię oraz żywotność akumulatorów.
  • Battery Charger mode — tryb, w którym Across korzysta z energii silnika spalinowego oraz ładuje wbudowane baterie.

Optymalne tryby jazdy w połączeniu z mocną i nowoczesną konstrukcją silnika gwarantują najwyższy poziom komfortu podczas jazdy oraz dostatecznie dużo mocy dostępnej w każdej chwili.

Wyczekiwany SUV nareszcie dostępny!

Suzuki Across w idealny sposób dopełnia ofertę hybrydowych modeli japońskiego producenta. Do tej pory, ten system dostępny był w modelach Swift HybridVitara Hybrid oraz SX4 S-Cross Hybrid. Model Across wypełnia dotychczasową lukę z portfolio producenta, dostarczając najwyższy poziom komfortu w przyjaznej dla środowiska formie.
Najnowszy SUV zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale 2020. Już teraz jest on dostępny w wybranych polskich salonach Suzuki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym modelu, poznać wszystkie szczegóły tego samochodu oraz umówić się na jazdę próbną zapraszamy do salonu Suzuki Moto Horiz w Warszawie przy ul. Trakt Brzeski 88.

Related posts
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *