Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Gdzie wykorzystywany jest monitoring GPS?

smartphone-2198559_1280W dzisiejszych czasach w wielu miejscach standardem jest monitoring gps.

Niemniej jednak wciąż istnieje wiele osób, które nie mają żadnego pojęcia gdzie się przydaje taki monitoring i czym tak naprawdę jest. W poniższym artykule zostaną przybliżone dwie powyższe kwestie dotyczące monitoringu pojazdów.

Gps monitoring jest niczym innym, jak śledzeniem aktualnej lokalizacji pojazdu, lub osoby, która jest wyposażona w lokalizator GPS. Tego rodzaju monitoring daje możliwość sprawdzenia także historii wszystkich wcześniej pokonywanych tras. Jest wykorzystywany w wielu miejscach i w niektórych branżach wydaje się być niezbędnym wyposażeniem. Gdzie najczęściej stosowany jest monitoring GPS ?  :

  • monitoring floty – w tym wypadku system lokalizacji GPS pomaga w sprawnym zarządzaniu flotą różnego rodzaju pojazdów. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się w jakiej aktualnie pozycji jest samochód, a także zapoznać się ze wszystkimi miejscami które odwiedził i poznać całą historię trasy. Za jego pomocą możemy także poznać poziom zużytego paliwa w każdym z pojazdów, określić czy przejazd był służbowy, czy może prywatny i wiele innych informacji.
  • Wypożyczalnia samochodów – dzięki zamontowanym w autach lokalizatorom możemy śledzić je o każdej porze, co z pewnością ma zastosowanie w autach w wypożyczalniach. Dzięki takiemu monitoringowi właściciel wypożyczalni może cały czas sprawdzać pozycję swoich pojazdów i otrzymywać na przykład zawiadomienia o przekroczeniu prędkości przez danego kierowcę i przede wszystkim o przekroczeniu granicy wyznaczonego wcześniej obszaru.
  • Spedycja i transport  –  wykorzystywane w transporcie lokalizatory ikol CAN pozwalają nie tylko na śledzenie pojazdów i pokonywanych przez nie tras, ale także na przykład na odczytanie temperatury silnika, czy przebiegu pojazdu. Dzięki lokalizatorom ikol Duro można kontrolować także naczepy i towar. Takim monitoringiem można objąć nie tylko flotę samochodów poruszającą się w kraju, ale także za granicą.
  • Monitoring pracowników –   tego rodzaju lokalizatory GPS można zamontować także w samochodach służbowych i na bieżąco sprawdzać gdzie w danym momencie znajduje się konkretny pracownik. Czy na przykład odwiedził wszystkie ustalone wcześniej punkty, czy nie wykorzystuje pojazdu do celów prywatnych, czy nie przekracza wyznaczonego terenu itp. Lokalizatory GPS mogą być także zamontowane w telefonach komórkowych, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować naszego pracownika, nawet jeżeli ten nie będzie mobilny podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *