Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Co powinniśmy zrobić, aby nasze auto było dobrze przygotowane do sprzedaży

Co powinniśmy zrobić, aby nasze auto było dobrze przygotowane do sprzedażyNowy wygląd reflektorów

Zdecydowanie większość osób, które po raz pierwszy w życiu decydują się na sprzedaż swojego samochodu zadaje sobie pytanie, jak przygotować auto do sprzedaży. Z pewnością każdy niedoświadczony sprzedawca pamięta jedynie o dokładnym uprzątnięciu swojego pojazdu. Jednak czy da się jeszcze coś zrobić, aby podnieść wartość sprzedawanego samochodu?

Wielu doświadczonych sprzedawców samochodów, którzy pragną podnieść wartość sprzedawanego przez nich pojazdu, decyduje się na renowację reflektorów. Jest to tani zabieg, ponieważ kosztuje jedynie kilkadziesiąt złotych, a jednak jego efekt jest bardzo zadowalający. Nie możemy zapominać o tym, iż klient przede wszystkim zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny samochodu, podczas pierwszego spotkania. Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż sprzedając używane auto, po kilku latach użytkowania, nasze reflektory staną się matowe. To nie przyciąga zbyt wielu klientów. Z tego powodu zabieg renowacji jest jak najbardziej wskazany. Dzięki dokładnemu wypolerowaniu tworzywa sztucznego przez specjalistę, który do tego zabiegu używa wyłącznie profesjonalnych narzędzi powoduje, iż reflektor jest błyszczący. Jest to efekt wygładzonej powierzchni, od której idealnie odbijają się promienie świetlne. Warto zainwestować w tego typu zabieg, ponieważ jak już wcześniej wspomniano, przyciągnie wielu klientów.

Wymiana wyposażenia

Kolejny zabieg, na który powinniśmy się zdecydować podczas przygotowania naszego samochodu do sprzedaży jest wymiana uszkodzonych części we wnętrzu naszego pojazdu. Czasem może zdarzyć się, iż podczas długoletniego użytkowania danego auta, pokrętła czy też guziki przez nieuwagę zostały ukruszone. Również radio może być zepsute lub uszkodzone. Te wszystkie usterki nie wpływają dobrze na atrakcyjność naszego pojazdu. Może zdarzyć się nawet, iż klient będzie nimi zniechęcony. Z tego powodu powinniśmy poszukać podobnych części na giełdach samochodowych czy też na aukcjach internetowych. Jeżeli sprzedajemy stosunkowo stary mode, z łatwością znajdziemy brakujące części, które zakupimy w bardzo atrakcyjnych cenach.

Również powinniśmy dobrze obejrzeć nasze fotele, a także tapicerkę. Jeżeli jest ona uszkodzona lub podarta, może warto zainwestować w pokrowce na siedzenia, które tymczasowo zamaskują mankamenty? Także powinniśmy zwrócić uwagę na fotele, zwłaszcza fotel kierowcy oraz pasażera. Często to właśnie te elementy wyposażenia naszego samochodu są najbardziej zużyte, ponieważ z reguły są najczęściej używane. Jeżeli sprężyny w fotelu kierowcy są już zużyte, a gąbka jest bardzo pokruszona, powinniśmy poszukać podobnego modelu na aukcjach. Czasem zdarza się, iż ludzie wystawiają za bezcen wspomniane produkty. Zakupując nowy fotel na aukcji internetowej, czy też jak już wcześniej wspomniano na giełdzie samochodowej, z pewnością ponosimy pewny koszty. Jednak musimy sobie uświadomić, iż są to koszty znacznie mniejsze, niż w przypadku obniżenia ceny samochodu przez klienta, z powodu wspomnianych usterek.

Wizyta u lakiernika

Czasem podczas przygotowania naszego samochodu do sprzedaży bardzo dokładnie przyglądamy mu się z zewnątrz. Może zdarzyć się tak, iż odkryjemy rysy na naszej karoserii. Często to właśnie one powodują negocjację ceny przez klienta, co znacznie obniża wartość naszego samochodu. Jednak powinniśmy pamiętać, iż jeżeli są to drobne zadrapania, możemy poradzić sobie z tym sami. Warto zakupić odpowiednią pastę polerską, która idealnie ukryje wszelkie niedoskonałości naszego lakieru. Z pewnością możemy z tym problemem udać się do najbliższego mechanika, jednak musimy mieć świadomość, iż jego usługi nie są tanie. Czasem warto pozostawić niewielkie rysy, jakie pojawiły się na naszym nadwoziu, niż wydawać kilkaset złotych u specjalisty.

Jak można zauważyć, prawidłowe przygotowanie auta do sprzedaży pociąga za sobą pewne koszty. Jednak są one bardzo niskie w porównaniu z kosztami, jakie ponieślibyśmy w przypadku obniżenia ceny przez klienta, która byłaby spowodowana wykryciem wspomnianych usterek.

Wbrew pozorom, szczególnie używane auto możemy sprzedać po bardzo atrakcyjnej cenie. Wystarczy odpowiednio wcześniej zadbać o wszelkie detale, a także odpowiednio je przygotować do sprzedaży. Dzięki temu zyskamy duże zainteresowanie naszym pojazdem, ponieważ każdy klient będzie odnosił wrażenie, iż jest to samochód w bardzo dobrym stanie.


Artykuł przygotowała firma Auto-Hol Grzegorz Gliński z Warszawy zajmująca się pomocą drogową: http://pomocdrogowawaw.pl

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *