Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Auta elektryczne – nasza przyszłość?

Producenci zajmujący się motoryzacją szukają coraz to nowszych rozwiązań dotyczących samochodów ekologicznych. Jednym z takich opcji mają być auta elektryczne. Nie emitują one spalin powstałych ze spalania benzyny, czy też paliwa, a zasilane są jedynie energią elektryczną. Jednak kiedy posłuchamy wielu naukowców okaże się, że samochody te wcale nie są aż tak nieszkodliwe dla środowiska.

 

Energia pochodząca ze spalania węgla kamiennego

 

Ktoś się zapyta dlaczego takie auto na „prąd” może być nie ekologiczne? Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie jest trudna. Zacznijmy od tego, że taka energia musi skądś pochodzić. I tu pojawia się temat węgla kamiennego. Proces produkcyjny i późniejsza emisja energii powstającej z węgla kamiennego, będącego podstawowym surowcem w autach elektrycznych doprowadza do tego, iż do środowiska trafia duże stężenie dwutlenku siarki oraz tlenku azotu. To jednak nie jedyny problem, ponieważ również kiedy poruszymy temat utylizacji baterii pochodzących z omawianych tu samochodów, mówimy o zanieczyszczaniu powietrza.

Problem mógłby być rozwiązany gdybyśmy mówili o odnawialnych źródłach energii i przykładowo stworzono by „mikroelektrownie”, które to wykorzystywały by energię powstałą z wiatru czy słońca, co wcale nie jest niemożliwe.

 

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Stacja ładowania samochodów elektrycznych może stanąć w Twoim mieście

Auta ekologiczne

Napęd elektryczny. Jak działają akumulatory w e-samochodach?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Auta ekologiczne

Elektryczna Tesla Roadster

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *