Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Obecnie kiedy poruszamy problem dotyczący zanieczyszczania powietrza często wspomina się o tym, że jedną z przyczyn jest tak zwana emisja spalin, które to są niejako efektem ubocznym ruchu samochodowego. Problem jest o tyle istotny, że mówimy tutaj o skali masowej. Pojazdów jest bardzo wiele, a na dodatek często ludzie decydują się na kupowanie samochodów używanych, nie rzadko tak zacofanych technologicznie, że mówimy tutaj o mało zaawansowanych systemach dotyczących zmniejszania ilości wydzielanych spalin.

 

Przykłady pojazdów bez spalinowych

 

Są pewne alternatywne rozwiązania, które jednak nadal są jeszcze mało popularne. Samochody „na gaz” nie zanieczyszczają tak powietrza jak pojazdy spalinowe, ale też trudno je nazwać ekologicznymi. Auta na wodór, czy też maszyny elektryczne to na razie melodia przyszłości, co nie znaczy, że mówimy tu wyłącznie o modelach prototypowych, gdyż pojazdy takie już istnieją.

W temacie nie sposób uniknąć tego najbardziej korzystnego rozwiązania. I tak oto hybryda okazuje się tu samochodem najbardziej ekologicznym. „Przyjaznym” dla środowiska i ekonomicznym dla użytkownika, jakim jest kierowca. Modeli hybryd jest coraz więcej i mimo, że nie należą one do najtańszych to jednak ceny te nie stoją w miejscu i powoli spadają.

 

Related posts
ArtykułyAuta ekologiczne

Ładowanie samochodów elektrycznych - co musisz wiedzieć?

Auta ekologiczneHybrydy

Gdzie można kupić małe samochody z silnikiem hybrydowym?

Auta ekologiczne

Stacja ładowania samochodów elektrycznych może stanąć w Twoim mieście

Auta ekologiczne

Napęd elektryczny. Jak działają akumulatory w e-samochodach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *