Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Hybrydy i samochody z 1-litrowymi silnikami

Motoryzacja to bardzo prężnie rozwijający się rynek. Coraz to nowsze modele pojazdów pojawiają się każdego roku, a i stale wdrażane rozwiązania można określić mianem nowatorskich. Producenci zwracają uwagę na wszystko i wiedzą doskonale jak ważną rzeczą okazuje się być ekologia. Jest tak dlatego, że spaliny samochodowe znacznie wpływają na zanieczyszczanie powietrza, a przecież liczba użytkowników aut stare rośnie. Dlatego też koncerny zastanawiają się nad rozwiązaniem tego problemu. Mówi się, że przyszłość będzie należała do samochodów hybrydowych. Pojazdów napędzanych dwoma silnikami, a zatem zarówno spalinowym, jak i elektrycznym. Hybrydy na pewno mają więcej zalet niż wad.

 

Przez długi czas będziemy tu mówili o niezwykle drogich pojazdach i nie bez przesady za jedną hybrydę możemy kupić nawet 3 dobre samochody. Producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego szukają też innych rozwiązań.

 

Aby chociaż w pewnym stopniu zminimalizować emisję zanieczyszczeń można kupić samochód tańszy od hybrydy, którego zaletą jest 1-litrowy silnik benzynowy. Nie jest to tak świetne rozwiązanie, jak w przypadku hybryd, ale pojazd taki jest tańszy, a spala niewiele. Do tego osiągi takiego pojazdu wcale nie muszą być słabe, a kiedy przy 100 km auto takie spali średnio około 4 litry benzyny to nie wygląda to już tak źle.

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Auta elektryczne - nasza przyszłość?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Auta ekologiczne

Elektryczna Tesla Roadster

Auta ekologiczne

Problem zanieczyszczeń powodowanych przez auta

ffff

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *