Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Motoryzacja

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

Najprawdopodobniej każdemu kierowcy choć raz zdarzyło się zgubić kluczyki do samochodu. W końcu są one niewielkie i łatwo je zgubić. Wielu wydaje się jednak, że bez właściwego kluczyka nie da się otworzyć auta. Czy to prawda? Nie do końca. Istnieje bowiem na to kilka sposobów, które zazwyczaj okazują się skuteczne. Możemy spróbować samodzielnie rozwiązać ten problem lub skorzystać z pomocy specjalistów. Dowiedz się więcej!

Jakie są najczęstsze przyczyny braku kluczyka do auta?

Brak kluczyka do samochodu to poważny problem. Zwłaszcza w sytuacji, gdy gdzieś się śpieszymy i zwyczajnie szybko musimy przedostać się w konkretną część miasta. Najczęściej okazuje się, że zwyczajnie go zgubiliśmy. Jest bardzo mały, zatem w każdym momencie może nam wypaść z kieszeni lub gdzieś się zapodziać w domu. Dlatego warto mieć zapasowy klucz, który będzie rozwiązaniem w takiej sytuacji. Jak się jednak okazuje – ma go mała grupa kierowców.

Mogłoby się wydawać, że wystarczy wyrobić zapasowy kluczyk do samochodu i już nigdy więcej nie będziemy zmagać się z tego typu problemami. Czy na pewno? Nie do końca. Większość kierowców przechowuje go w domu, a co jeśli dojdzie do zgubienia kluczyka w innym mieście? Wtedy warto wypróbować domowe metody, które sprawdzają się w przypadku starszych aut.

Jak otworzyć samochód bez kluczyka domowymi sposobami?

W sytuacji, gdy nie możemy dostać się do wnętrza pojazdu, ponieważ nie mamy kluczyka, to najpierw warto wypróbować domowe sposoby. W sieci znajduje się ich mnóstwo! Najpowszechniejsza metoda polega na użyciu prostego wieszaka. Jedyne co musimy zrobić, to umieścić go między ramką drzwi a szybą klin, dzięki czemu będziemy mogli zrobić niewielką szparę i odchylenie między nimi. Kolejny krok to pociągnięcie za klamkę lub dźwignię zamka. Niestety nie zawsze się to sprawdza i często jedynym sensownym wyjściem pozostaje skorzystanie z usług specjalistycznych firm, które na co dzień zajmują się rozwiązywaniem tego typu problemów.

Profesjonalne otworzenie auta – popularna usługa

Domowe sposoby na otworzenie auta nie pomogły? W takim razie powinieneś skontaktować się ze specjalistyczną firmą, która zajmuje się awaryjnym otwieraniem pojazdów (poznaj NajlepszeOtwieranie.pl). Jej pracownicy dysponują nowoczesnym i sprawdzonym sprzętem oraz mają doświadczenie, dzięki czemu bez najmniejszego problemu radzą sobie ze sprawnym otwieraniem samochodów bez kluczyka.

Profesjonalne otwarcie auta to całkowicie bezpieczny sposób. Nie wiąże się z żadnym ryzykiem – tak jak w przypadku samodzielnego otwierania auta. Taka usługa zazwyczaj trwa dosłownie kilka minut oraz niewiele kosztuje – w okolicach 150-500 złotych.

Kiedy należy zdecydować się na awaryjne otwieranie samochodu?

Awaryjne otwieranie samochodu bywa niezbędne nie tylko wtedy, gdy dojdzie do zgubienia kluczyka. Kierowcy zmagają się również z wieloma innymi problemami, które wymagają specjalistycznej pomocy. Gdy kluczyk złamie się w zamku, zostanie uszkodzony klucz lub wystąpi awaria elektronicznego zamka, to nie ma innego rozwiązania!

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Hyundai Kona – cena jest świetna, ale atutów ma znacznie więcej

ArtykułyMotoryzacja

Hyundai i20 – to nie jest samochód tylko do miasta

ArtykułyMotoryzacja

Jakie są najważniejsze regulacje dotyczące spedycji do Niemiec?

Motoryzacja

Jak dekodowanie numeru VIN zmieniło branżę motoryzacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *