Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Auta ekologiczne

Elektryczna Tesla Roadster

Alternatywą dla samochodów hybrydowych mogą okazać się pojazdy w pełni elektryczne. Nie brakuje zarówno jednych jak i drugich, a zdania co do ekologicznych zalet tych maszyn są podzielone. Warto jednak przyjrzeć się jednemu z modeli, który to z racji swego przeznaczenia charakteryzuje się niezwykłymi osiągami. Autem tym jest Tesla Roadster.

Jest to właśnie elektryczny samochód, jednak mowa tu o sportowej wersji pojazdu. To typowo sportowe auto o czym świadczy między innymi jego konstrukcja. Jest to dwudrzwiowy, dwuosobowy samochód, który to na jednym ładowaniu może przemierzyć około 550 km, co powinno budzić podziw z racji forsowania tegoż pojazdu. To prawdziwa „rakieta”, która potrzebuje zaledwie 3,4 sekundy do rozpędzenia się do 100 km/h. Auto to jest niezwykle sprawne, świetnie się prowadzi i wygrywa wiele porównań tak z pojazdami hybrydowymi, jak i spalinowymi.

Za napęd elektryczny odpowiedzialne tu są akumulatory litowo-jonowe. Mówimy tutaj o pakiecie wynoszącym 70 kWh. Tesla Roadster posiada aerodynamiczną sportową sylwetkę, trzeba jednak wiedzieć, że w obecnej postaci pojazd ten produkowany jest od drugiej połowy 2015 roku, a więc obecna wersja jest stosunkowo nowa. Co do mocy to mówimy tu o 288 KM i prędkości maksymalnej wynoszącej 200 km/h.

 

Podobne tamety
Auta ekologiczne

Stacja ładowania samochodów elektrycznych może stanąć w Twoim mieście

Auta ekologiczne

Napęd elektryczny. Jak działają akumulatory w e-samochodach?

Auta ekologiczne

Auta elektryczne - nasza przyszłość?

Auta ekologiczne

Alternatywa dla samochodów spalinowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *