Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Badanie i wycena naprawy auta

Okazyjna cena za samochód używany, który powinien kosztować znacznie więcej, to dla Ciebie powód do ostrożności. Nie zawsze jednak sprzedawca chce coś zataić. Obniżona kwota może wiązać się po prostu z koniecznością wykonania dodatkowych napraw. W obydwu przypadkach bardzo pomocna będzie wycena naprawy auta wykonana przez doświadczonego rzeczoznawcę.

Czy warto kupić samochód z usterkami?

Zakup samochodu to koszty związane zarówno z jego ceną, jak i późniejszą rejestracją czy opłaceniem ubezpieczenia OC. W przypadku pojazdów sprowadzanych z zagranicy musisz też uregulować opłaty na miejscu lub zapłacić za lawetę. Każda usterka, którą będzie trzeba naprawić podnosi ten koszt. Nie oznacza to jednak, że nie warto zdecydować się na taki pojazd.

Specjalista dokładnie określi, z jakimi kwotami będziesz miał do czynienia. Poda Ci szacunkowy kosztorys potrzebnych napraw wraz z kwotą, jaką będziesz musiał wydać na wymianę części zapasowych już po zakupie auta.

Badanie stanu technicznego pojazdu jest bardzo dokładne i obejmuje wszystkie istotne elementy. Rzeczoznawca posługuje się szczegółową procedurą kontrolną, która umożliwia wykrycie wszystkich usterek. Sprawdzeniu podlega stan karoserii, oświetlenia, szyb, ogumienia i kół, a także podwozia, komory silnika oraz najważniejszych układów. Na koniec otrzymasz precyzyjny kosztorys, który wskaże Ci, ile faktycznie powinieneś wydać, aby samochód nadawał się do użytkowania.

Co jeszcze podlega ocenie przez rzeczoznawcę?

Badanie techniczne to tylko część ogólnej oceny stanu pojazdu. Rzeczoznawca samochodowy w pierwszej kolejności dokonuje analizy przebiegów na podstawie dokumentacji pojazdu i zawieszek. Pozwala to określić m.in. czy przebieg auta jest oryginalny i nie doszło do żadnych manipulacji ze strony sprzedającego, np. cofania licznika. Ekspert sprawdza również, czy książka serwisowa była uzupełniana na bieżąco i na tej podstawie wnioskuje, jaki był średni roczny przebieg pojazdu.

Kontroli podlega także kondycja samochodu w odniesieniu do tego, co było wyszczególnione w ogłoszeniu oraz zgodność deklarowanego przebiegu ze stanem faktycznym. Analiza obejmuje wszystkie informacje dodatkowe łącznie z datami poprzednich rejestracji i krajem, w którym auto zostało zakupione. Przeprowadzana jest też jazda próbna, weryfikująca zachowanie pojazdu w terenie. Na koniec otrzymujesz pełną dokumentację wraz ze zdjęciami samochodu wewnątrz i na zewnątrz.

Korzyści z profesjonalnej oceny samochodu

Dzięki wycenie dowiesz się, jakiego rodzaju naprawy będziesz musiał wykonać i właściwie ocenisz, czy okazja jest warta uwagi. Rzeczoznawca wskaże usterki, o których sprzedawca Cię nie powiadomił. Rzetelnie przygotuje Cię do renegocjacji ceny i pozwoli uniknąć niekorzystnego zakupu. Fachowa wycena naprawy auta przez specjalistów da Ci spokój i pozwoli cieszyć się jazdą. Szukasz doświadczonych rzeczoznawców? Skorzystaj z naszych usług na stronie https://wycenanaprawy.pl/.

Podobne tamety
Artykuły

Praca w BMW – pracuj z najlepszymi

Artykuły

Sklep motoryzacyjny internetowy a stacjonarny – jaka to różnica?

Artykuły

Gdzie kupić akumulator? Przeczytaj, zanim popełnisz błąd

Artykuły

Odstąpienie od umowy kupna samochodu - czasem trzeba tak zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *