Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów dla firm – czy to dobry pomysł?

Wypożyczalnie samochodów zyskują coraz większą popularność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród firm. Kiedy wynajęcie samochodu jest dobrym pomysłem? To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możesz często zmieniać samochody, poznać ich specyfikę i charakter. Z powodzeniem takie rozwiązanie sprawdzi się również u tych osób, które nie potrzebują na co dzień samochodu. To doskonała opcja dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy nie chcą na stałe wiązać się z jednym samochodem. Jesteś właścicielem firmy i zastanawiasz się, czy wynajem samochodu to dobry pomysł? Koniecznie przeczytaj ten artykuł! Zapraszamy do lektury!

Auto z wypożyczalni w Twojej firmie – czy to się opłaca?

Potrzebujesz samochodów dla swoich pracowników? Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodów dla firm. Jest to dobra opcja szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę z własnym biznesem i nie dysponują jeszcze wystarczającymi środkami, aby zakupić samochody dla swoich pracowników. Służbowe samochody zapewniają niezwykłą swobodę, wygodę i pozwalają oszczędzić cenny czas, dlatego warto zdecydować się na ich wynajem.

Wynajem samochodów na firmę daje przedsiębiorcom dużą elastyczność. Z czego to wynika? Nie są oni bowiem związani wówczas umową leasingu, która nakłada na nich obowiązek wykupienia samochodów. Przedsiębiorcy nie spłacają kapitału (jak to jest w przypadku leasingu), a płacą wyłącznie opłatę należną za użytkowanie pojazdów. Auta wynajmowane są na ściśle określony w umowie okres czasu. Można wynająć je na różny okres czasu – jeden dzień albo na kilka miesięcy czy nawet lat.

Wynajem samochodów jest też dobrym pomysłem wtedy, gdy w Twojej firmie szykuje się duża delegacja lub wyjazd integracyjny. W takiej sytuacji warto zdecydować się na wynajem busów w Zgorzelcu.

Wypożyczalnia samochodów dla firm – największe zalety

  • Redukcja kosztów

Wynajmujący płaci tylko czynsz za użytkowanie pojazdu, nie musi spłacać kapitału (tak jak w przypadku leasingu). Wiąże się to z mniejszymi kosztami miesięcznymi. Wysokość raty ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników.

  • Bezproblemowe serwisowanie

Decydując się na wynajem samochodów służbowych, pozbywasz się kłopotu związanego z ich serwisowaniem i naprawami. Usługi te wliczone są w cenę najmu i są świadczone przez zewnętrzną firmę.

  • Możliwość odliczenia podatku VAT

Jeżeli wypożyczany samochód jest użytkowany wyłącznie na potrzeby firmowe, możliwe jest odliczenie 100% podatku VAT oraz 100% kosztów od wydatków eksploatacyjnych wynikających z wynajmowania pojazdu. Jeśli jest on wykorzystywany również do celów prywatnych, można odliczyć 50% podatku VAT od wydatków z nim związanych.

Wypożyczalnia samochodów dla firm – podsumowanie

Jak widzisz, wynajem samochodów na potrzeby firmy może być bardzo dobrym pomysłem. Wszystko zależy od potrzeb Twoich, pracowników oraz budżetu, który chcesz przeznaczyć na użytkowanie samochodów służbowych. Do głównych plusów takiego rozwiązania należy możliwość odliczenia podatku VAT, bezproblemowe serwisowanie oraz redukcja kosztów.

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Hyundai i20 – to nie jest samochód tylko do miasta

Motoryzacja

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

ArtykułyMotoryzacja

Jakie są najważniejsze regulacje dotyczące spedycji do Niemiec?

Motoryzacja

Jak dekodowanie numeru VIN zmieniło branżę motoryzacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *