Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
ArtykułyMotoryzacja

Wtryski Diesla – zadbaj o ich doskonal kondycję z preparatem TEC 2000

Wtryskiwacze to jeden z niezbędnych podzespołów w każdym silniku wysokoprężnym – odpowiadają za dostarczanie paliwa do komory spalania. W przypadku ich uszkodzenia cały układ paliwowy nie będzie funkcjonował, tak jak powinien, co odbije się na komforcie jazdy, a także może prowadzić do poważnych usterek. Regularne czyszczenie silnika zapobiega występowaniu takich problemów. Skorzystaj z płukanki do silnika TEC 2000 Engine Flush, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i zapewnić optymalne działanie swojemu pojazdowi

Co prowadzi do zużywania wtryskiwaczy?

Jeżeli nie będziesz wystarczająco dbał o prawidłową eksploatację samochodu, możesz spodziewać się, że prędzej czy później nastąpi problem ze wtryskiwaczami. Są one bowiem bardzo podatne na skutki wszelakich zaniedbań.

Ich głównym wrogiem są zanieczyszczenia, które znajdują się w słabej jakości mieszkankach oraz mogą dostać się do układu paliwowego z zewnątrz. Dlatego tak ważne jest regularna wymiana filtrów paliwa oraz powietrza.

Niekorzystną sytuacją jest również częsta jazda na rezerwie, czyli przy bardzo małej ilości paliwa. Doprowadza to do tego, że zanieczyszczenia osadzają się na dnie baku i są zaciągane przez wtryskiwacze, powodując ich zatykanie i niewłaściwe dawkowanie paliwa.

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy

Skąd będziemy wiedzieć, że wtryski Diesla działają nieprawidłowo? Pojawią się z pewnością problemy z prawidłowym działaniem jednostki napędowej. Aby silnik operował w odpowiednich warunkach, układ paliwowy musi być niezwykle precyzyjny. Nieodpowiedni dawka paliwa spowodowana uszkodzeniem wtryskiwaczy może przyczynić się do znacznych spadków mocy, szarpania podczas przyspieszania oraz nierównej i głośnej pracy silnika – występować mogą także problemy z jego odpalaniem.

Uszkodzone wtryski sprawiają także, że wzrasta zużycie paliwa. W silnikach Diesla o problemach informować nas będzie wydobywający się z rury wydechowej czarny dym. Jest to najpopularniejszy objaw awarii układu paliwowego, a wtryskiwacze są jego najwrażliwszym elementem.

W przypadku występowania powyższych objawów powinno się reagować jak najszybciej, ponieważ lejące wtryski mogą doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki, lub pompy wysokiego ciśnienia. Skutki uszkodzenia wtryskiwaczy mogą sięgać nawet dalej – awaria filtra cząstek stałych, a nawet zatarcie jednostki napędowej.

Jak wyczyścić wtryski?

Na szczęście większości wyżej wymienionych awarii możemy zapobiec, zapewniając wtryskiwaczom optymalne warunki pracy. Pomogą w tym preparaty marki TEC 2000, dzięki którym kompleksowo wyczyścisz silnik i wszystkie jego podzespoły. Pozbywając się zanieczyszczeń i osadzonego na podzespołach nagaru przywrócisz parametry fabryczne wtrysków i zapewnisz im długowieczność.

Więcej informacji o naszym produkcie znajdziesz na stronie https://tec2000.pl/produkt/engine-flush-plukanka-do-silnika/. Przekonaj się jakie efekty możesz uzyskać już po pierwszym płukaniu. Skorzystaj z naszego innowacyjnego środka i ciesz się komfortową jazdą każdego dnia. Zapraszamy.

Podobne tamety
Artykuły

Na czym polega regeneracja filtra cząstek stałych?

ArtykułyMotoryzacja

Nowoczesne SUVy za rozsądne ceny

Artykuły

Wynajmij auto od sąsiada. Platforma HoppyGo łączy kierowców z właścicielami samochodów

ArtykułyHybrydy

Suzuki Vitara Hybrid – świetna cena, atrakcyjny design i legendarna niezawodność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *