Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Opony

Opony motocyklowe

Zdecydowana większość motocykli ma tylko dwa koła, więc konieczne jest, aby mieć prawidłowe nadaje się do zapewnienia najlepszej przyczepności na drodze, najbardziej niezawodne podwozie i obsługa, co oznacza najlepsze bezpieczeństwo podczas jazdy. Wielu producentów opon udostępnia swoje produkty w zależności od przeznaczenia motocykla na opony samochodowe drogowe, terenowe / enduro i wyścigowe, motorowery i skutery, motocykle wycieczkowe i turystyczne, motocykle rajdowe i sportowe, quady i helikoptery.

Najważniejszym parametrem opony jest średnica felgi, na której jest zamontowana. zainstalowany, więc sprawdź to dokumentacja techniczna samochodu. Jest wskazany w calach i różni się zakres od 8 do 21 cali. Kupując opony na pewno się spotkasz oznaczenia na ich ścianach bocznych, które są na zewnątrz

Średnica felgi informuje również o innych parametrach: średnicy opony (zwykle 50 do 330 mm), stosunek wysokości profil opony, wyrażony jako procent jej szerokości (zmienna zwykle w granicach 30-600 mm), indeks prędkości (wyrażone w km / h) i indeks nośności (wyrażone w kg). Podobnie opona może mieć następujące oznaczenia na ścianie bocznej: 185/70 ZR17 M / C (58W) brzmi następująco: liczba 185 oznacza szerokość opony, liczba 70 to jej wysokość 129,5 mm, litera Z – informuje o prędkości nominalnej opony mają +240 km / h, litera R – oznacza typ opony (tj opona radialna), numer 17 – informuje o średnicy opony podanej w cale, litery M / C – informują o przeznaczeniu opony (tylko dla motocykle) i numer 58 – informuje o maksymalnej nośności opony wynosi 236 kg.

Ważny jest również sezon, w którym będziemy jeździć. kupiłem gumę. W sprzedaży są letnie, zimowe i opony. cały rok. Opony motocyklowe można zaprojektować do montażu przód, tył lub oba. Zainstaluj je poprawnie jest niezwykle ważny, ponieważ zapewnia optymalne właściwości jezdne i jazda samochodem.

Opony motocyklowe, a także opony przeznaczone do montażu w samochody, mogą być rurowe i bezdętkowe. Różnią się między również ze wzorem bieżnika, który może być złożony i mieć wiele rowków i lameli, a także całkowicie ukształtowane gładki; gładki. Niezależnie od tego, czy masz mały krążownik miejski, lub ogromny śmigłowiec znajdziesz w naszym sklepie internetowym odpowiednie opony do Twojego pojazdu.

Informacje napisane we współpracy z czesciauto24.pl.

Podobne tamety
Opony

Opony kierunkowe czy asymetryczne – które warto wybrać, by bezpiecznie poruszać się po drodze?

Opony

Nowe opony – jak dokonać prawidłowego zakupu?

Opony

Czy opony całoroczne są dobre?

Opony

W jakich krajach trzeba mieć opony zimowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *