Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
ArtykułyMotoryzacja

Nowoczesne SUVy za rozsądne ceny

SUV-y stały się popularne w ostatnich latach, ponieważ zapewniają kierowcom więcej przestrzeni i komfortu niż sedany. Oferują również wszechstronność, ponieważ mogą być używane prywatnie lub w firmach. Obecnie nowe samochody Hyundai są jednymi z popularniejszych samochodów, od jakiegoś czasu nawet w elektrycznych wersjach.

Zalety samochodów elektrycznych.

Popularność SUV-ów stawia przed producentami samochodów i całym społeczeństwem szereg wyzwań. Zwiększony popyt na SUV-y doprowadził do wzrostu cen. Oznacza to, że producenci samochodów są zmuszeni do osiągania wyższych zysków, co dodatkowo wywiera presję na ich ogólną sprzedaż. Po drugie, zwiększony popyt doprowadził do wzrostu zanieczyszczenia. Dzieje się tak, ponieważ SUV-y są znacznie bardziej zanieczyszczające niż inne typy samochodów. Dlatego idealną opcją są nowe samochody Hyundai, które oferują elektryczne silniki. Na przykład model Kona posiadający 484 km, nowoczesny design w środku, między innymi duże wyświetlacze oraz smukłą bryłę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/k zajmuje mu jedynie 7,9 sekundy.

Czym są samochody elektryczne?

Wielu potencjalnych nabywców pojazdów elektrycznych zadaje sobie to pytanie. Sposób działania samochodów elektrycznych nie różni się zbytnio od samochodów z silnikiem spalinowym. W takich autach silnik jest sercem, ale nie spala paliwa. Zamiast tego przekazuje energię elektryczną zmagazynowaną w akumulatorze na koła poprzez specjalną przekładnię. Co ciekawe, silniki elektryczne zamieniają w ruch do 90% swojej energii, podczas gdy ich odpowiedniki spalinowe ledwo osiągają 40% sprawności. Warto również podkreślić, że konstrukcja silnika elektrycznego jest znacznie prostsza niż silnika spalinowego. Oznacza to mniejszą awaryjność i dłuższą żywotność. Dodatkowym plusem jest cisza i nisko położony środek ciężkości wewnątrz auta.

O czym warto pamiętać, mając samochód elektryczny?

Warto pamiętać o kilku rzeczach przy zakupie samochodu elektrycznego. Posiadając jasno określone wymagania, będzie łatwiej dobrać idealny model dla siebie. Aktualnie auta elektryczne są w stanie przejechać od ok. 250 do ponad 500 km. Regularne wizyty diagnostyczne na pewno również się przydadzą. Jednym z ważniejszych elementów do wymiany co ok. 3-4 lata jest płyn chłodzący baterię.

Elektryki mogą mieć problem z odpalaniem zimą. Aby temu zapobiec wystarczy, że będziemy utrzymywać baterię w odpowiedniej temperaturze. Jak tylko jest możliwość samochód, powinien być podłączony do ładowania. Ochłodzenie jej może również nastąpić, gdy pojazd stoi w zacienionym miejscu. Pamiętaj, że warto, aby był nasłoneczniony, a jeśli jest taka możliwość to przechowywać go w garażu. Jeśli będziesz miał możliwość częstego ładowania  baterii i trasy nie będą długie, nie  powinno  być  problemów w użytkowaniu. Natomiast warto zainwestować w kupno wallboxu. Jest to szybka ładowarka, którą można zamontować na ścianie w garażu. Jego ceny wahają się od  2000 do 9000 tysięcy złotych. Dodatkowo są łatwe w obsłudze dzięki wyświetlaczom  LCD.

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Wtryski Diesla – zadbaj o ich doskonal kondycję z preparatem TEC 2000

Artykuły

Na czym polega regeneracja filtra cząstek stałych?

Artykuły

Wynajmij auto od sąsiada. Platforma HoppyGo łączy kierowców z właścicielami samochodów

ArtykułyHybrydy

Suzuki Vitara Hybrid – świetna cena, atrakcyjny design i legendarna niezawodność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *