Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Ekologiczna i ekonomiczna jazda z pakietem Ecodriving

Zarządzasz flotą aut? A może sam wydajesz zbyt wiele pieniędzy na paliwo i chcesz to zmienić? Pakiet Ecodriving to skuteczny sposób na poprawę stylu jazdy – Twojego lub Twoich kierowców. Gwarantuje on mniejsze zużycie paliwa – a to skutkuje zmniejszeniem zanieczyszczenia środowiska i redukcją kosztów utrzymania auta.

Dziś, gdy ceny paliw cały czas idą w górę, warto zastanowić się nad wyborem rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić pieniądze i sprawi, że będziemy jeździć bezpieczniej. Takim rozwiązaniem jest Ecodriving.

Ecodriving – co to takiego?

Ecodriving to zbiór usług służących do analizy stylu jazdy kierowcy – uświadamiają mu one popełniane przez niego błędy i ułatwiają zmianę dotychczasowych nawyków.

W skład pakietu Ecodriving  wchodzą następujące usługi:

  • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu –pozwalający na korzystanie ze wszystkich funkcji analizy prawidłowego korzystania z pojazdu,
  • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – powiadomienie, które przychodzi do ustalonej wcześniej grupy odbiorców w momencie, gdy lokalizator wykryje nieprawidłowość dotyczącą użytkowania samochodu,
  • Raport ranking korzystania z pojazdu – usługa ta umożliwia stworzenie raportu, porównującego sposoby jazdy wszystkich kierowców używających danego auta,
  • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – kołowy wykres przedstawiający procentowo i liczbowo błędy popełniane przez jednego użytkownika.

Dzięki temu praktycznemu narzędziu wyeliminujesz u siebie lub innej osoby takie niewłaściwe zachowania, jak gwałtowne skręcanie, przyśpieszanie i hamowanie, zbyt długa jazda na biegu jałowym czy przekroczenia prędkości. Będziesz mógł ustawić limit km/h, po którego przekroczeniu zostanie wysłany alert.

Co daje pakiet Ecodriving?
Zastanawiasz się, co możesz zyskać, wybierając pakiet Ecodriving?

  1. Oszczędność pieniędzy – mniejsze zużycie paliwa to mniejsze wydatki. Szacuje się, że przeciętny kierowca jeżdżący według zasad ecodrivingu obniża spalanie paliwa aż o 8%.

Warto również zauważyć, że sama ostrożniejsza jazda powoduje, że nie eksploatujesz tak bardzo samochodu – nie wymaga on więc tylu kosztownych napraw.

  1. Bezpieczeństwo – jeżdżąc według zasad ecodrivingu, przyczyniasz się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.
  2. Ekologia – jeśli ograniczysz spalanie paliwa, zadbasz o otaczające Cię środowisko. Emisja zanieczyszczeń będzie bowiem mniejsza.
  3. Będziesz dłużej cieszył się dobrym stanem obecnego samochodu – zbyt nierozważna i gwałtowna jazda, oprócz ryzyka wypadku, powodować może postępujące zużywanie się różnych części auta.
  4. Kontrola pracowników w firmie – Ecodriving ułatwi Ci sprawdzenie, jak każdy z Twoich kierowców radzi sobie podczas jazdy. Dowiesz się, kto generuje najwięcej strat, a kto jeździ najostrożniej i najoszczędniej. Będziesz mógł wpłynąć na zachowania Twoich pracowników – co spowoduje, że poprawią swój styl kierowania pojazdem.

Podsumowując, Ecodrivingu zagwarantuje Ci szereg usług, które sprawią, że takie cele, jak oszczędzanie pieniędzy, dbałość o środowisko i bezpieczniejsza jazda będą łatwiejsze do osiągnięcia niż kiedykolwiek wcześniej.

Powiązane artykuły
Artykuły

Jak gałka na kierownicę zwiększa komfort jazdy?

Artykuły

Jak wybrać odpowiednie ubrania na motocykl?

Artykuły

Montażownice do opon - Obowiązkowy element wyposażenia w warsztatach wulkanizacyjnych

Artykuły

Klucz do sukcesu twojego warsztatu: Zaawansowane oprogramowanie dla warsztatów samochodowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *