Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Motoryzacja

Czy warto kupować oryginalne części samochodowe z ASO?

Każdy właściciel samochodu co jakiś czas stoi przed dylematem: na które ubezpieczenie się zdecydować, kiedy wymienić opony czy chociażby jakie części zamienne wybrać. Istnieje wiele czynników mających wpływ na podjęcie decyzji i niezwykle często zdarza się nam pogubić w różnorodnych ofertach. W poniższym artykule podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę podczas zakupu części samochodowych oraz udzielimy odpowiedzi na pytanie czy warto kupować oryginalne komponenty.

Jakość i niezawodność

Oryginalne części ASO znacznie przewyższają jakością tanie, niewytrzymałe zamienniki. Jeżeli zależy nam na zachowaniu samochodu w jak najlepszym stanie przez dłuższy okres czasu powinniśmy wybrać opcję zakupu komponentów u zaufanego, sprawdzonego dostawcy. Bez względu na to czy poszukujemy części do samochodu osobowego, dostawczego czy sportowego użycie markowych elementów będzie wiązało się z niezawodnością i trwałością. Niestety kupowanie podróbek często skutkuje nieprzyjemnymi niespodziankami, które wynikają z bardzo niskiej jakości tych produktów. Stawiając na jakość zakupionego produktu, możemy spodziewać się, że będzie nam on służył przez wiele sezonów.

Bezpieczeństwo i gwarancja

Przy zakupie części samochodowych warto mieć pewność co do ich autentyczności. Niestety nawet w branży motoryzacyjnej pojawia się coraz więcej oszustów oferujących podróbki, dlatego w celu 100% gwarancji oryginalności części najlepiej jest dokonać ich zakupu w ASO (Autoryzowanej Stacji Obsługi). Z jednej strony możemy liczyć w tym miejscu na obsługę kompetentnych, przeszkolonych mechaników, którzy nie tylko dysponują odpowiednią wiedzą, ale również profesjonalnym sprzętem. Z drugiej zaś strony skorzystanie z usług ASO jest równoznaczne z większym bezpieczeństwem w trakcie prowadzenia naszego pojazdu. Według statystyk przyczyną aż 3000 wypadków rocznie na polskich drogach są właśnie wadliwe części samochodowe, dlatego nie warto ryzykować wybierając tańsze, niesprawdzone podróbki. Autoryzowane Stacje Obsługi cieszą się dużym zaufaniem kierowców i w każdej chwili możemy zweryfikować opinie, jakie wystawili na ich temat rzeczywiści klienci. Dodatkowo, korzystając z usług ASO możemy liczyć na o wiele dłuższą gwarancję dotyczącą naszego zakupu, w porównaniu do serwisów oferujących zamienniki.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wiele osób decyduje się na tańsze zamienniki części samochodowych ze względu na rzekome atuty ekonomiczne. Nic bardziej mylnego! Choć może wydawać się, że podróbki oferowane w niższej cenie przyniosą nam oszczędność, zwykle okazuje się zupełnie inaczej. W przypadku zakupu oryginalnych części mamy całkowitą pewność, że elementy są identyczne jak te, które obecnie znajdują się w aucie. Nie występuje żadne ryzyko złego spasowania. Dodatkowo zamienniki cechuje gorsza jakość użytych do produkcji materiałów, często zbyt uproszczony proces produkcji, co skutkuje ich nietrwałością. Po pewnym czasie okazuje się, że zakupione podróbki nie spełniają swojej funkcji i należy je ponownie wymienić. Konieczność kolejnej wizyty u mechanika, ponowny zakup części, niepotrzebny stres i strata czasu. W przypadku zamienników bilans zysków i strat może nie wyjść tak imponująco, jak na początku szacowaliśmy. Wybór oryginalnych części samochodowych często pozwala nam nie tylko na uniknięcie dodatkowych kosztów, ale również na zaoszczędzenie wielu godzin spędzonych na ponownym wyborze i wymianie elementów.

Podsumowując, wybór tańszych zamienników jest ryzykowny w wielu aspektach, a nieoryginalne części często przynoszą znacznie mniej korzyści niż początkowo zakładaliśmy. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem, a jednocześnie chcemy utrzymać nasz pojazd w jak najlepszej kondycji – wykorzystanie oryginalnych części samochodowych z ASO jest zdecydowanie zalecanym rozwiązaniem.

Podobne tamety
Motoryzacja

Marka Ford - kwintesencja amerykańskiej duszy od ponad stu lat

Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów dla firm – czy to dobry pomysł?

Motoryzacja

Profesjonalna chemia samochodowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Motoryzacja

Autotuning, czyli co możesz zmienić w swoim starym samochodzie, by prezentował się lepiej i ciekawiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *