Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Czy w warsztacie potrzebujemy szaf na ubrania?

Mogłoby się wydawać, że w warsztacie potrzebne będą przede wszystkim stoły robocze i regały do przechowywania różnego typu sprzętów, ale w rzeczywistości pomieszczenie tego typu potrzebuje również pojemnej szafy na ubrania, czyli tak zwanej szafy BHP. Jest ona niezbędna wszystkim pracownikom warsztatu, ponieważ praca w takim miejscu wymaga noszenia odzieży roboczej. Skoro wiemy już, że w warsztacie powinna znaleźć się szafa, zastanówmy się jeszcze, czym musi charakteryzować się taki mebel warsztatowy.

Szafa warsztatowa – jaka powinna być?

Szafy warsztatowe muszą pomieścić odzież roboczą i akcesoria ochronne, takie jak nakrycia głowy, okulary czy specjalne obuwie. Im większa liczba pracowników warsztatu, tym więcej takich szaf będzie potrzebnych w danym miejscu pracy, dlatego aby nie zajmować cennej przestrzeni, warto postawić na szafy pojemne o cienkich ściankach. Meble warsztatowe muszą być również odporne na uszkodzenia, zwłaszcza mechaniczne. Nie mogą być też wrażliwe i wymagające pod względem pielęgnacji. Dobrze jeśli łatwo jest utrzymać je w czystości oraz gdy oferują rozwiązania pozwalające zadbać o względną świeżość przechowywanej w nich odzieży, na przykład wywietrzniki.

Szafa do warsztatu – z jakiego materiału?

Meble warsztatowe to przede wszystkim meble z metalu. Jest on popularny ze względu na swoje właściwości praktyczne. Z metalu robi się stoły warsztatowe i wózki warsztatowe, a także właśnie szafy, ponieważ materiał ten:

  • jest solidny, wytrzymały, odporny na wgniecenia, odkształcenia, zarysowania, działanie czynników zewnętrznych, w tym również atmosferycznych,
  • jest higieniczny, łatwy do utrzymania w czystości i nie tworzy środowiska sprzyjającego rozwojowi drobnoustrojów (niska temperatura, gładka powierzchnia),
  • jest wygodny w utrzymaniu, gdyż nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych,
  • jest twardy i sztywny przy stosunkowo wąskim przekroju, co pozwala na stworzenie szafy pojemnej, choć nie zajmującej dużej przestrzeni.

Szafy metalowe do warsztatu sprawdzają się również z dwóch innych powodów. Po pierwsze, mogą posiadać specjalne wywietrzniki, które doprowadzą do wnętrza mebla świeże powietrze. Po drugie, mogą zostać wyposażone w zamki, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie ich zawartości.

Metalowa szafa do warsztatu – funkcjonalna i estetyczna

W miejscu pracy, jakim jest warsztat, liczy się nie tylko solidność czy pojemność szafy, ale również wygoda utrzymania mebla, a nawet jego estetyczny wygląd. Ponieważ większość innych elementów wyposażenia takiego pomieszczenia najczęściej wykonana jest właśnie z metalu, szafa dobrze dopasuje się do stołów, regałów czy wózków na narzędzia. Jej uniwersalny, prosty design to także atut, który przemawia za wyborem metalowej szafy do każdego warsztatu. Dodatkowo, gładką powłokę metalową bez trudu przemalujemy na dowolny kolor, aby dostosować ją do potrzeb czy preferencji.

Szafa w warsztacie to mebel, który chroni odzież roboczą i umożliwia jej wygodne przechowywanie. Jest to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia takiego wnętrza, a najlepiej w jego roli sprawdza się model wykonany z metalu.

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Wtryski Diesla – zadbaj o ich doskonal kondycję z preparatem TEC 2000

Artykuły

Na czym polega regeneracja filtra cząstek stałych?

ArtykułyMotoryzacja

Nowoczesne SUVy za rozsądne ceny

Artykuły

Wynajmij auto od sąsiada. Platforma HoppyGo łączy kierowców z właścicielami samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *