Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Co jest ważne podczas zakupu auta?

przekazanie kluczyków do auta

Bardzo często zdarza się tak, iż osoby zmotoryzowane postanawiają zmienić samochód. Może to mieć związek z awarią lub chęcią posiadania nowszego modelu. Do wyboru są auta używane oraz prosto z salonów samochodowych. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku aktualna sytuacja finansowa inwestora. Trzeba przy tym zachować pełną świadomość umysłu i wiedzieć na czym konkretnie skupić się przy wyborze nowego samochodu.

Zakup używanego auta – na jakich aspektach warto się skupić?

Przy zakupie używanego auta warto skupić się na kilku istotnych aspektach. Bardzo łatwo trafić na podejrzane oferty, które kryją w sobie wiele przykrych niespodzianek. Takie samochody można wybierać w porozumieniu z doświadczonym mechanikiem lub pracownikiem serwisu samochodowego. Oto kilka kwestii, których nie powinno się lekceważyć:

  • uważne przeglądanie ogłoszeń – jeśli auto cechuje się zbyt atrakcyjną ceną lub przejechało zaledwie kilkaset kilometrów klientowi powinna się zapalić “czerwona lampka ostrzegawcza”,
  • sprawdzenie historii pojazdu – znajdzie się tam wszystkie informacje o wypadkach czy też kolizjach,
  • sprawdzenie stanu lakieru oraz nadwozia – należy szukać widocznych śladów nakładania szpachli czy też korozji,
  • sprawdzenie stanu elementów wewnętrznych – chodzi tutaj o kierownicę, fotele, gałkę skrzyni biegów, itd.,
  • przebieg – najlepiej jeśli nie będzie przekraczał 150 tysięcy kilometrów,
  • ocenienie elementów eksploatacyjnych i tych znajdujących się pod maską,
  • sprawdzenie stanu zawieszenia i elektroniki,
  • odbycie jazdy próbnej,
  • podpisanie umowy kupna-sprzedaży i zweryfikowanie dostarczonych przez sprzedawcę dokumentów auta.

Jak widać zakup używanego auta nie musi być prosty, dlatego warto znaleźć sprawdzone samochody używane w dobrej cenie i znaleźć spośród dostępnych modeli najkorzystniejszą propozycję. Oczywiście należy przy tym posługiwać się powyższymi wskazówkami. Ciekawym wyborem będzie serwis z ogłoszeniami samochody.pl, gdzie można liczyć na bardzo szeroką ofertę aut używanych (różnych marek), atrakcyjne ceny i profesjonalną obsługę.

Zakup auta z salonu – o czym nie można zapomnieć?

Posiadając nieco większe zaplecze finansowe można pokusić się o zakupienie auta prosto z salonu samochodowego. W tym przypadku nie powinno się zapominać o porównaniu przynajmniej kilku różnych marek i dealerów samochodowych. Wypada szukać ofert, które gwarantują odbycie jazdy próbnej. Znalezienie się za kierownicą wymarzonego samochodu pozwoli zainteresowanym rozwiać wszelkie wątpliwości. Przejażdżka zakończy się sukcesem lub totalną katastrofą, a klient sprawdzi czy auto jest warte swojej sceny i komfortowo się je prowadzi.

Zakup auta – kilka słów podsumowania

Przy zakupie auta należy podjąć decyzję, czy odnotowuje się zapotrzebowanie na auta używane, czy też może nowe. Używane samochody kosztują dużo mniej pieniędzy, a ich stan techniczny często jest bardzo satysfakcjonujący. Poza tym czas poszukiwań jest w tym zakresie bardzo skrócony, gdyż takich ofert jest mnóstwo i każdy może odnaleźć dla siebie wymarzoną propozycję. Wystarczy sprawdzić kilka kwestii (np. dokumenty, rzetelność oferty, stan lakieru i elementów eksploatacyjnych oraz zawieszenie i elektronikę) i przekonać się o tym, że auto okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Na auta prosto z salonu trzeba przygotować nieco więcej pieniędzy i uzbroić się przy tym w cierpliwość.

Podobne tamety
Artykuły

Gdzie warto kupować używane części do auta?

Artykuły

Badanie i wycena naprawy auta

Artykuły

Jak dobrać opony do ciężarówki?

Artykuły

Odzież motocyklowa – w co warto się wyposażyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *