Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Artykuły

Odkup odszkodowań — korzyści jakie niesie ta usługa

Kolizje aut zdarzają się na drogach codziennie. Najczęściej takie zdarzenie rozwiązywane jest przez obie strony szybko i sprawie. Sprawca kolizji i poszkodowany spisują wspólne oświadczenie o jej przebiegu. Dodatkowo sprawca przekazuje poszkodowanemu dane swojej polisy ubezpieczeniowej OC. Na tej podstawie osoba poszkodowana może wnioskować o wypłatę odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej sprawcy. Jak się jednak nierzadko okazuje, takie sprawcy nie zawsze kończą się dla poszkodowanego pozytywnie. Zdarza się bowiem, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wysokość odszkodowania. Jest jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu. Mowa tu o sprzedaży swojego prawa do szkody komunikacyjnej. Na czym to polega i jakie ma zalety?

Firma ubezpieczeniowa zaniża wysokość odszkodowania

Każda poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego osoba ma prawo do otrzymania odszkodowania z polisy OC sprawcy. Jego wysokość powinno pokryć wszystkie koszty związane z naprawą szkody. Często nie jest to problem. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w firmie ubezpieczeniowej sprawy, a następnie po jego analizie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie. Niestety zdarza się jednak, że towarzystwo ubezpieczeniowe zaniża wysokość odszkodowania. Dla osoby poszkodowanej to nie lada problem, ponieważ proponowana kwota zwyczajnie nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów naprawy. Na szczęście nie ma obowiązku godzenia się z decyzją ubezpieczyciela. Można się od takiej decyzji po prostu odwołać. Jest jednak skuteczniejszy sposób na to, aby otrzymać satysfakcjonujące środki finansowe. Mowa tu o zawarciu porozumienia z firmą odszkodowawczą TB EKSPERT polegającego na sprzedaży prawa do szkody.

Odkupienie odszkodowania komunikacyjnego

Warto, aby każdy właściciel auta miał świadomość, że na rynku działają firmy, które odkupują prawo do szkody komunikacyjnej od poszkodowanych kierowców. Na czym polega to rozwiązanie? Jeśli firma ubezpieczeniowa zaniży wartość odszkodowania, nie trzeba decydować się na długi spór z ubezpieczycielem. Po pierwsze dlatego, że przez cały czas jego trwania nie otrzyma się żadnych środków finansowych. Po drugie, nigdy nie można być pewnym jego rezultatu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi, jaką jest odkup odszkodowania. Usługa ta polega na tym, że firma odszkodowawcza proponuję kwotę, za którą jest w stanie odkupić prawo do szkody komunikacyjnej. Jeśli kwota ta jest satysfakcjonująca dla poszkodowanego, wystarczy sporządzić i podpisać umowę cesji, czyli umowę przeniesienia prawa do szkody z OC z poszkodowanego kierowcy na firmę odszkodowawczą. Po podpisaniu umowy osoba poszkodowana niemal natychmiast otrzymuje ustaloną kwotę i w ten sposób kończy się dla niej cały problem. Teraz to firma odszkodowawcza będzie wchodzić w spór z ubezpieczycielem w celu odzyskania pieniędzy.

Jakie korzyści wynikają ze sprzedaży prawa do szkody z OC?

Sprzedaż roszczenia do odszkodowania z ubezpieczenia OC wiąże się z konkretnymi korzyściami. Po pierwsze, osoba poszkodowana w zdarzaniu drogowym, której ubezpieczyciel zaniżył wysokość odszkodowania, może otrzymać należne mu środki finansowe w bardzo krótkim czasie. Te wypłacane są bowiem niemal od razu po podpisaniu umowy cesji z firmą odszkodowawczą. Dodać tu trzeba, że nawet jeśli firma odszkodowawcza nie odzyska od ubezpieczyciela oczekiwanej kwoty, to środki te nie ulegają zwrotowi. Po drugie, takie rozwiązanie to bardzo duża oszczędność czasu. Jest to zdecydowanie szybszy i prostszy sposób na uzyskanie środków finansowych w odpowiedniej wysokości w porównaniu ze sporem z firmą ubezpieczeniową. Poza tym rozwiązanie to nie wiąże się z żadnym stresem i nerwami. Szybko, łatwo i sprawie.

Powiązane artykuły
Artykuły

Jak zweryfikować numer VIN?

Artykuły

Najnowsze trendy w urządzeniach elektronicznych

ArtykułySamochody używane

Przewodnik dla pasjonatów motoryzacji - dlaczego warto kupić samochody z USA?

Artykuły

Jak wybrać odpowiednie części do konwersji roweru na elektryczny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *