SUV-y stały się popularne w ostatnich latach, ponieważ zapewniają kierowcom więcej przestrzeni i komfortu niż sedany. Oferują również wszechstronność, ponieważ mogą być używane prywatnie lub w firmach. Obecnie nowe samochody Hyundai są jednymi z popularniejszych samochodów, od jakiegoś czasu nawet w elektrycznych wersjach.
Spis treści
Popularność SUV-ów stawia przed producentami samochodów i całym społeczeństwem szereg wyzwań. Zwiększony popyt na SUV-y doprowadził do wzrostu cen. Oznacza to, że producenci samochodów są zmuszeni do osiągania wyższych zysków, co dodatkowo wywiera presję na ich ogólną sprzedaż. Po drugie, zwiększony popyt doprowadził do wzrostu zanieczyszczenia. Dzieje się tak, ponieważ SUV-y są znacznie bardziej zanieczyszczające niż inne typy samochodów. Dlatego idealną opcją są nowe samochody Hyundai, które oferują elektryczne silniki. Na przykład model Kona posiadający 484 km, nowoczesny design w środku, między innymi duże wyświetlacze oraz smukłą bryłę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/k zajmuje mu jedynie 7,9 sekundy.
Wielu potencjalnych nabywców pojazdów elektrycznych zadaje sobie to pytanie. Sposób działania samochodów elektrycznych nie różni się zbytnio od samochodów z silnikiem spalinowym. W takich autach silnik jest sercem, ale nie spala paliwa. Zamiast tego przekazuje energię elektryczną zmagazynowaną w akumulatorze na koła poprzez specjalną przekładnię. Co ciekawe, silniki elektryczne zamieniają w ruch do 90% swojej energii, podczas gdy ich odpowiedniki spalinowe ledwo osiągają 40% sprawności. Warto również podkreślić, że konstrukcja silnika elektrycznego jest znacznie prostsza niż silnika spalinowego. Oznacza to mniejszą awaryjność i dłuższą żywotność. Dodatkowym plusem jest cisza i nisko położony środek ciężkości wewnątrz auta.
Warto pamiętać o kilku rzeczach przy zakupie samochodu elektrycznego. Posiadając jasno określone wymagania, będzie łatwiej dobrać idealny model dla siebie. Aktualnie auta elektryczne są w stanie przejechać od ok. 250 do ponad 500 km. Regularne wizyty diagnostyczne na pewno również się przydadzą. Jednym z ważniejszych elementów do wymiany co ok. 3-4 lata jest płyn chłodzący baterię.
Elektryki mogą mieć problem z odpalaniem zimą. Aby temu zapobiec wystarczy, że będziemy utrzymywać baterię w odpowiedniej temperaturze. Jak tylko jest możliwość samochód, powinien być podłączony do ładowania. Ochłodzenie jej może również nastąpić, gdy pojazd stoi w zacienionym miejscu. Pamiętaj, że warto, aby był nasłoneczniony, a jeśli jest taka możliwość to przechowywać go w garażu. Jeśli będziesz miał możliwość częstego ładowania baterii i trasy nie będą długie, nie powinno być problemów w użytkowaniu. Natomiast warto zainwestować w kupno wallboxu. Jest to szybka ładowarka, którą można zamontować na ścianie w garażu. Jego ceny wahają się od 2000 do 9000 tysięcy złotych. Dodatkowo są łatwe w obsłudze dzięki wyświetlaczom LCD.
Każdy samochód w Europie posiada numer VIN, czyli unikalny, siedemnasto-znakowy kod identyfikacyjny. Składa się on…
Czysta i przejrzysta szyba samochodowa to podstawa bezpiecznej jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Wycieraczki…
W dzisiejszych czasach żarówki samochodowe i baterie specjalistyczne stanowią kluczowe elementy wielu urządzeń elektronicznych. Technologia…
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ułatwić sobie prace serwisowe w przydomowym garażu? Jeśli tak, to…
Zakup samochodu to ważna decyzja, która wymaga przemyślenia wielu aspektów. Coraz więcej osób decyduje się…
Konwersja roweru na elektryczny to świetny sposób na zwiększenie jego funkcjonalności i komfortu użytkowania. Dzięki…