Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Motoryzacja

Samochodowe folie ochronne – czy skutecznie chronią lakier auta?

samochodowe folie ochronne-czy-skutecznie chronią lakier auta

Lakier samochodu jest wrażliwy na uszkodzenia, których przyczyny mogą być różne. Do takich uszkodzeń zaliczamy rysy, które mogą być efektem m.in. uderzeń kamieni czy żwiru. Lakier może już nie wyglądać tak, jak kiedyś ze względu na działanie środków chemicznych czy wpływ warunków atmosferycznych. Sposobem na jego zabezpieczenie są samochodowe folie ochronne. Czy warto na nie postawić?

Samochodowa folia ochronna – ochrona przed zarysowaniami lakieru

Auta w zasadzie cały czas są użytkowane w warunkach, w których istnieje duże ryzyko uszkodzenia lakieru. Nie musi do tego dojść podczas jazdy – do jego zarysowania może doprowadzić ptactwo czy inne zwierzęta, kiedy samochód stoi na parkingu. Folie ochronne są bardzo dobrym sposobem nie tylko na zabezpieczenie lakieru, ale również na odmienienie wyglądu auta. Każdy, kto musiał już pokrywać koszty zabiegów regeneracyjnych, zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi wiąże się to kosztami. Tymczasem, bez odpowiedniego zabezpieczenia lakieru, może dojść do sytuacji, w której zaraz po skorzystaniu z usługi ponownie dojdzie do jego uszkodzenia. Tymczasem dzięki oklejeniu auta folią unikniemy takich sytuacji.

W celu zabezpieczenia pojazdu wykorzystywana jest bezbarwna folia ochronna PPF (paint protection film). Jej kluczową zaletą jest to, że zapewnia ona pojazdowi bardzo wysoką odporność na zadrapania, odpryski, jak i na wpływ czynników atmosferycznych. Taka folia to przezroczysty poliuretan o właściwościach samoregeneracyjnych. Biorąc pod uwagę kwestie wizualne i skuteczność zabezpieczenia, jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, z którego można skorzystać w celu ochrony lakieru.

Folie ochronne stosuje się najczęściej w takich miejscach, które są szczególnie narażone na pojawienie się śladów użytkowania oraz na uszkodzenia mechaniczne. Służą one nie tylko do zabezpieczenia lakieru, ale również delikatnych elementów samochodu, takich jak reflektory.

audi q7 oklejone folia ochronna

FOT: perfekcyjneauto.com

Folia ochronna – ochrona lakieru przed zmatowieniem

Wybór folii ochronnych to doskonałe rozwiązanie z wielu powodów. Powinniśmy na nie postawić m.in. wówczas, gdy zależy nam, żeby lakier auta utrzymał się w doskonałym stanie przez wiele lat. Ciekawym rozwiązaniem na upiększenie wyglądu auta jest zastosowanie transparentnej folii na auto, dzięki czemu lakier nabierze innego, atrakcyjniejszego wyglądu. Taka folia ochronna zabezpieczy auto przed zarysowaniami i odpryskami, ale również przed zmatowieniem. Przyczyną zmatowienia mogą być środki chemiczne wykorzystywane do czyszczenia i pielęgnacji, a także szczotki i akcesoria, których używamy do mycia pojazdu. Jeśli postawimy na folie ochronne, to skutecznie zabezpieczymy lakier przed zmatowieniem. Co ważne – możemy za jej pomocą również zabezpieczyć lampy, lusterka, klamki czy zderzaki.

ford mustang oklejony folią ochronną

FOT: perfekcyjneauto.com

Nowoczesne folie ochronne mają zdolność do samoregeneracji

Wierzchnia warstwa folii ochronnej ma właściwości samoregeneracyjne. Oznacza to, że ryski i różne ślady, które mogą pojawić się na niej w toku eksploatacji, potrafią się zabliźnić pod wpływem ciepła. To powoduje, że folia ochronna może skutecznie zabezpieczać pojazd przez długi czas. Ma ona również właściwości hydrofobowe, co wpływa na to, że będzie długo zapewniać odpowiednią ochronę, nadawać blask i świeży wygląd pojazdowi.

Na skorzystanie z nowoczesnych folii ochronnych powinien zdecydować się każdy, komu zależy na utrzymaniu jak najlepszego wyglądu auta. Na pewno jest to bardzo dobre rozwiązanie dla właścicieli nowych i kilkuletnich pojazdów, którzy woleliby uniknąć konieczności usuwania usterek powłoki lakierniczej. Nie oznacza to jednak, że takiego zabezpieczenia nie powinni brać pod uwagę właściciele starszych samochodów. Stawiając na nie, mogą zaoszczędzić na ewentualnych naprawach i utrzymać lakier auta w bardzo dobrym stanie. Istotne jest również to, że folia ochronna jest bezbarwna, zatem mamy do czynienia ze skutecznym zabezpieczeniem, które jest niemal niewidoczne. Co więcej, z tego rozwiązania mogą skorzystać również kierowcy leasingowanych samochodów. Można założyć folię ochronną, a przed zakończeniem umowy, w razie potrzeby, ją zdjąć.

nissan gtr oklejony folią ochronną

FOT: perfekcyjneauto.com

Gdzie w Warszawie okleić auto folią ochronną?

Folia ochronna to obecnie bardzo popularne zabezpieczenie, na które decyduje się wielu właścicieli samochodów. Rozwiązanie to ma wiele zalet, skutecznie chroni powłokę lakierniczą, a w dodatku ma zdolność do samoregeneracji. Tylko czy można samodzielnie okleić samochód taką folią? Teoretycznie tak, ale bez wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego zaplecza technicznego efekt może być daleki od oczekiwanego. Oklejanie pojazdu składa się z kilku niezbędnych etapów. Kolejna kwestia to wybór odpowiednich materiałów. Najlepiej, żeby zajęła się tym firma, która specjalizuje się w takich usługach. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą się zdecydować na oklejanie samochodów folią ochronną w Perfekcyjne Auto, czyli korzystając z usług firmy, która zajmuje się tym od lat, i jednocześnie proponuje i wdraża najlepsze dla zainteresowanych rozwiązania.

Zdjęcie główne: perfekcyjneauto.com

Podobne tamety
ArtykułyMotoryzacja

Hyundai i20 – to nie jest samochód tylko do miasta

Motoryzacja

Jak otworzyć samochód bez kluczyka?

ArtykułyMotoryzacja

Jakie są najważniejsze regulacje dotyczące spedycji do Niemiec?

Motoryzacja

Jak dekodowanie numeru VIN zmieniło branżę motoryzacyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *