Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

Porady zdrowotne dla kierowców ciężarówek

16028053792_b4a93e2f57_kJako kierowca ciężarówki spędzasz dużo czasu siedząc godzinami za kółkiem

Jako kierowca ciężarówki spędzasz dużo czasu siedząc godzinami za kółkiem. Kiedy koncentrujesz się na pracy i starasz się przejechać jak najwięcej kilometrów, łatwo zapomnieć o swoim długoterminowym zdrowiu. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku nowo upieczonych kierowców ciężarówek. Jest jednak kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne podczas tych długich podróży. Zapoznaj się z kilkoma poradami zdrowotnymi dla kierowców ciężarówek i zacznij dzisiaj pracować nad swoim zdrowiem.

# 1. Odpowiednio się wysypiaj

Wiemy, że nie zawsze jest to łatwe, ale zdecydowanie jest to najważniejsze. Jeśli jesteś pozbawiony snu, twoje ciało nie będzie w stanie wykonać wielu ważnych czynności “konserwacyjnych”. Wpłynie to na twoje zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne i może prowadzić do przyrostu masy ciała i wysokiego ciśnienia krwi. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest stworzenie idealnego zestawu do spania. Upewnij się, że masz wentylator lub grzejnik – w zależności od pogody – i jeśli możesz, zainwestuj w wysokiej jakości materac do swojej sypialni. Oprócz tego, że jest to kluczowe dla twojego zdrowia, sen jest także koniecznością bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Planowanie właściwego snu powinno być priorytetem dla każdego kierowcy, aby poprawić jego zdrowie i zachować bezpieczeństwo na drodze.

# 2. Znajdź czas na ćwiczenia

Ćwiczenie nie musi być czasochłonne. Jeśli jesteś w drodze, nawet 15 minut solidnych ćwiczeń może pomóc ci zachować kondycję i poprawić swoje zdrowie. Jest kilka różnych sposobów na produktywne ćwiczenia, gdy nie masz dostępu do siłowni:

– Weź ze sobą składany rower – jest wiele miejsc na drodze, aby szybko się przejechać. Składany rower może z łatwością zmieścić się w miejscu do spania, a podczas snu można go przenieść do kabiny.

– Spacer lub bieg – nie ma znaczenia, gdzie jesteś, zawsze istnieje opcja chodzenia lub biegania. Nawet jeśli po prostu robisz okrążenia wokół przyczepy ciężarowej, , nie powinno to być trudne.

– Weź ze sobą ciężary – Kettlebells lub hantle to wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić szybki trening siłowy. Pamiętaj, że muszą być zabezpieczone podczas jazdy. Upewnij się, że masz miejsce, w którym można je umieścić, tak, żeby nie fruwały po pojeździe, ponieważ stanowiłoby to zagrożenie dla bezpieczeństwa.

– Ćwiczenia z wykorzystaniem własnego obciążenia – przysiady, wyskoki i pompki to łatwe ćwiczenia, które możesz wykonać w dowolnym miejscu i czasie.

Powinieneś również spróbować włączyć rozciąganie do swojej rutyny. Możesz to zrobić nawet podczas jazdy! Obracaj i rozciągaj kostki, nadgarstki i ramiona, aby je aktywować i poprawić przepływ krwi. Docenisz dodatkowe mięśnie podczas fizycznych części pracy, takie jak załadowywanie przyczepy ciężarowej. Pamiętaj tylko, że bez względu na to, co robisz podczas ćwiczeń, zawsze jest to lepsze niż robienie niczego.

# 3. Wybierz zdrową żywność

Jedzenie w drodze jest pełne wyzwań. Ale jeśli się trochę postarasz, możesz przyczynić się do utrzymania czystej i zdrowej diety. Przygotuj jak najwięcej zdrowych produktów spożywczych. Warzywa, owoce i nieprzetworzona żywność są łatwiejsze do strawienia i nie przyczynią się do tego popołudniowego uczucia ospałości. Dodatkowo, te produkty oferują wyższy poziom sytości, który sprawi, że poczujesz się pełen na dłużej, co pomaga uniknąć niezdrowych wyborów, takich jak fast food lub przekąski.

# 4. Znajdź sposoby na zmniejszenie stresu

Stres związany jest z wieloma komplikacjami zdrowotnymi, zarówno krótkoterminowymi, jak i długoterminowymi. Jeśli godziny spędzone na drodze zwiększają stres, spróbuj znaleźć sposoby, aby go złagodzić. Ćwiczenie to świetna opcja, ale czasem wystarczy hobby. Znajdź coś przyjemnego, co możesz zrobić w drodze, aby obniżyć poziom stresu. Poprawi to twoje ogólne zdrowie.

Jeśli myślisz o zakupie nowej lub używanej przyczepy ciężarowej i nie wiesz od czego zacząć, fachowcy z firmy King mogą odpowiedzieć na twoje pytania i pomóc w znalezieniu idealnego sprzętu dla ciebie. Przyczepy ciężarowe, podłodziowe, hakowce i żurawie hds – wszystko to znajdziesz w bogatej ofercie firmy King, na stronie internetowej www.i-king.pl.

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *