Hyundai i40 to model produkcji koreańskiego koncernu, który zadebiutował na rynku światowym w roku 2011 (zaś europejskim – rok później), jako następca modelu Sonata. Od tamtego czasu przeszedł on jednak pewne modyfikację – zarówno w wymiarze wizualnym, jak i pod względem osiągów. Hyundai należy do segmentu D – a więc klasy średniej aut osobowych o profilu rodzinnym.
W zależności od modelu, parametry i dane techniczne Hyundai i40 przedstawiają się bardzo dobrze, szczególnie jeśli spojrzeć na litraż bagażnika. Dla 4 – drzwiowego sedana wynosi on 525 l, natomiast w przypadku 5 – drzwiowego kombi – 540 l (a po złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy imponujące 1719 l). Samochód jest dostępny w wersjach z manualną oraz automatyczną, 6 – biegową skrzynią. Warto zaznaczyć, że model sedan stanowi wariant młodszy – początkowo produkowano bowiem jedynie wersję kombi. Jako, iż Hyundai i40 od początku cieszył się dobrymi opiniami wśród kierowców – poszerzono ofertę.
Niewątpliwym atutem modelu Hyundai i40 jest jego dynamiczna sylwetka. Zaprojektowane w niemieckim Russelsheim auto charakteryzuje się opadającym dachem, bocznymi tłoczeniami oraz zwężającymi się szybami bocznymi. Nadaje mu to lekko drapieżny wygląd. Także wnętrze samochodu cechuje wyjątkowa estetyka – zarówno konsola, jak i kierownica oraz wskaźniki są jednocześnie nowoczesne, stylowe, ale i bardzo funkcjonalne. Materiały wykorzystane przy produkcji wnętrza Hyundai i40 są wysokiej jakości, cieszą oko, a przy tym czynią samochód komfortowym. Pasażerska kabina jest wyposażona w wygodne fotele.
Hyundai i40 mimo sporych gabarytów nie przejawia trudności w prowadzeniu. Wręcz odwrotnie. Siedząc za kierownicą nie można w Hyundai’u i40 narzekać na komfort jazdy, szczególnie, że hamulce są zaprojektowane w sposób bardzo przemyślany. Kabina pasażerska jest dodatkowo dobrze wyciszona. Warto zwrócić uwagę, że już podstawowy model marki Hyundai oferuje kompleksowe wyposażenie. Obejmuje ono m.in. poduszki powietrzne (wraz z poduszką kolanową kierowcy), reflektory z diodami, przeciwmgielne światła LED, system ATCC (poprawiający przyczepność do nawierzchni oraz ułatwiający prowadzenie podczas zakrętów), system Smart High Beam (automatycznie włączający światła długie) oraz bezpieczną funkcję Speed Limit Identification (rozpoznającą znaki drogowe i ostrzegającą kierowcę o limitach).
Jedyną wadą modelu i40 marki Hyundai mogą być ceny tych modeli. Auto można nabyć w kilku wariantach – odróżnia je nie tylko forma (sedan bądź wagon – czyli kombi), ale też moc oraz możliwe osiągi i wyposażenie dostępne w standardzie. Najtańszą wersję Hyundai i40 wagon kupimy za około 86 100 złotych, natomiast najtańszego sedana – za 81 100 złotych. Każdorazowo moc silnika przedstawia się wprost proporcjonalnie do rozmiaru tego typu samochodów. Auta marki Hyundai cieszą się jednakże sporą popularnością nie tylko ze względu na jakość, którą prezentują, lecz również gwarancję producenta oraz dobre możliwości serwisowania. Wraz z zakupem auta otrzymujemy program gwarancyjny Triple Care na aż 5 lat (gwarancja nie posiada limitu kilometrów, przez 5 lat posiadamy natomiast i obsługę techniczną i assistance – bez dodatkowych opłat).
Dane producenta wskazują, że w przypadku Hyundai’a i40 (wersji sedan) spalanie wynosi 6,4 l/ 100 km, w cyklu mieszanym. Opinie kierowców bazujące na doświadczeniach z tym modelem samochodu wskazują, że dane przedstawiają się podobnie. Średnie spalanie w trasie wynosi około 6,5 litra/100 km, natomiast w mieście co najmniej 8,1/ 100 km (w przypadku cyklu mieszanego, dla oleju napędowego jest to odpowiednio 6.1/100 km oraz 7.2/100 km). 5 – drzwiowa wersja kombi spala nieco więcej. W przypadku benzyny to 9,0 l/100 km w mieście i 6,8 l/100 km na trasie. Wartości dla oleju napędowego wynoszą 7,2 l /100 km oraz 6,1 l/ 100 km.
Każdy samochód w Europie posiada numer VIN, czyli unikalny, siedemnasto-znakowy kod identyfikacyjny. Składa się on…
Czysta i przejrzysta szyba samochodowa to podstawa bezpiecznej jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Wycieraczki…
W dzisiejszych czasach żarówki samochodowe i baterie specjalistyczne stanowią kluczowe elementy wielu urządzeń elektronicznych. Technologia…
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ułatwić sobie prace serwisowe w przydomowym garażu? Jeśli tak, to…
Zakup samochodu to ważna decyzja, która wymaga przemyślenia wielu aspektów. Coraz więcej osób decyduje się…
Konwersja roweru na elektryczny to świetny sposób na zwiększenie jego funkcjonalności i komfortu użytkowania. Dzięki…