Przyjazne auto - najciekawszy portal motoryzacyjny -  motoryzacja najlepsza w każdym calu.
Wiadomości

BMW plug-in hybrid

cq5dam-resized-img-1185-large-time1490020174267Obecnie większość osób w ogóle nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Autem dostajemy się do pracy, odwozimy dzieci do szkoły, udajemy się po zakupy i wyjeżdżamy na wakacje. Wybór samochodów jest obecnie ogromny. Marką, która nieprzerwanie od wielu lat cieszy się uznaniem i zaufaniem klientów jest BMW. Modeli samochodów z charakterystycznym znaczkiem jest naprawdę całe mnóstwo.

Nowoczesne technologie
Marka BMW mimo swojej długiej historii i ogromnej popularności wśród miłośników samochodów nie staje w miejscu. Chętnie sięga po nowoczesne technologie, które pozwalają jej oferować swoim klientom coraz to lepsze samochody. Tym, co obecnie zasługuje na uwagę jest bez wątpienia napęd hybrydowy typu plug – in, który jeszcze nie tak dawno dostępny był wyłącznie w samochodach kosztujących naprawdę majątek. Dzisiaj marka BMW decyduje się wykorzystywać go również w tych modelach, na zakup których może pozwolić sobie coraz więcej osób. Wszystko za sprawą rozwoju technologii eDrive.

Czym jest system eDrive?

System eDrive tworzą:
-synchroniczny silnik elektryczny;
-wysokonapięciowe akumulatory;
-elektroniczna sterująca – podkreślić należy, że została ona opracowana samodzielnie przez markę BMW.
Struktura plug-in-hybdrid w przypadku samochodów BMW została zaprojektowana w sposób, który pozwala na jej wykorzystanie niemalże we wszystkich modelach samochodów tej marki.

Efektywność przede wszystkim

Samochody wyposażone w system eDrive to przede wszystkim efektywność na najwyższym poziomie. Za proces ruszania odpowiada silnik elektryczny. Podczas jazdy z niską prędkością system zarządzania również wybiera silnik elektryczny, który okazuje się być zdecydowanie bardziej efektywny. Silnik spalinowy wykorzystywany jest wówczas, gdy auto jedzie z wyższą prędkością, a tym samym ma zapotrzebowanie na większą moc. Na szczególne podkreślenie zasługuje współpraca systemu eDrive z systemem nawigacji. W efekcie przewidywane są sytuacje drogowe. Pozwala to na dopasowanie rodzaju napędu do tego, co za chwilę może się wydarzyć. Wszystko po to, aby jazda była naprawdę efektywna. Co ważne, wyłącznie na silniku elektrycznym można jechać do momentu, kiedy prędkość jazdy nie przekracza 125 kilometrów na godzinę. Marka dała swoim klientom również możliwość zachowania poziomu naładowania baterii. Akumulatory mogą być ładowane:
-podczas jazdy;
-przy zastosowaniu urządzeń BMW;
-na stacji szybkiego ładowania;
-z przydomowego gniazda 230V.

Udogodnienia

Rozwiązaniem niezwykle wygodnym dla kierowcy jest przełącznik Driving Experience Control, który pozwala na uruchomienie funkcji MAX eDrive. Jej włączenie sprawia, że samochód osiąga prędkość wspomnianych wyżej 125 kilometrów na godzinę wyłącznie na napędzie elektrycznym, jednocześnie korzystając tylko z tej energii. W takim trybie można jechać przez 41 kilometrów. Akumulator do pełnego naładowania potrzebuje jedynie niewiele ponad trzy godziny! Jest to naprawdę świetny wynik, który sprawia, że rozwiązanie to zaproponowane przez BMW jest wygodne i praktyczne.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Podobne tamety
Wiadomości

Jak szybko sprzedać używany samochód?

WiadomościMotoryzacja

E-kipa Peugeot: Poznaj gamę samochodów elektrycznych

Wiadomości

Jakie obowiązki wiążą się z zakupem nowego auta?

Wiadomości

Jak sprawdzić samochód po VINie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *